WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wioślarscy dominatorzy na obozie w Szklarskiej Porębie

Najlepsza wioślarska czwórka ostatnich lat przygotowuje się do kolejnego sezonu na obozie w Szklarskiej Porębie. - Robimy na nartach średnio 30 kilometrów - mówi na łamach Gazety Wyborczej Marek Kolbowicz.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

- Tradycyjny trzytygodniowy obóz, w którym bardzo duży nacisk stawiamy na wytrzymałość ogólną w postaci nart biegowych. Trenujemy na nich pięć razy w tygodniu po dwie godziny. Robimy średnio 30 kilometrów. Rekord trasy to 37. To dużo nawet jak dla narciarzy biegowych, a co dopiero dla nas. Naprawdę spora robota. Jeździmy bez przerwy, bez względu na ukształtowanie terenu. Polana Jakuszycka to jedno z najlepszych na świecie miejsc do takiego treningu biegowego - wyjaśnia wioślarz.

Co robią zawodnicy, gdy nie trenują? - Prowadzimy nudne życie obozowe. Trzy godziny treningu razem z dojazdem na polanę, krótka przerwa na obiad i po południu kolejny trening, który jest ciężki. 2-2,5 godziny siłowni i ergometru wioślarskiego daje wycisk. Po nim to zwykle regeneracja. Pozycja horyzontalna. Poza tym czytam i piszę, bo mam ze sobą pracę z uczelni. Środowe i niedzielne popołudnie to jedyna okazja, kiedy możemy pójść do centrum i napić się kawy. Po kolacji nie ma uciech i spotkań w grupach, więc zwykle śledziliśmy naszych kolegów piłkarzy ręcznych. Razem lecieliśmy samolotem do Pekinu na igrzyska. Zaprzyjaźniliśmy się podczas 11-godzinnego lotu. Teraz ciężko się ich oglądało, bardzo przeżywaliśmy. To świetna i widowiskowa dyscyplina, ale wystartowali poniżej naszych i przede wszystkim swoich oczekiwań - przyznał.

Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Gazeta Wyborcza Szczecin

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×