Łuczniczy PŚ w Antalyi: Mospinek szósta, Piątek dziewiąty

Justyna Mospinek (UKS Piątka Zgierz) zajęła szóste, a Piotr Piątek (Łucznik Żywiec) dziewiąte miejsce w drugich tegorocznych zawodach łuczniczego Pucharu Świata w tureckiej Antalyi.

W tym artykule dowiesz się o:

W rywalizacji par mieszanych (najlepsi w kwalifikacjach w poszczególnych drużynach) Mospinek i Piątek uplasowali się na ósmym miejscu. Znakomitą formę zaprezentowali reprezentanci Korei Płd. Bo Bae Ki i Woojin Kim, ustanawiając w ćwierćfinale rekord świata - 156 pkt. Dotychczasowy należący od 22 lipca 2010 roku do Rosji poprawili o dwa punkty.

Para Mospinek-Piątek w 1/8 finału wygrała 152:148 z Takaharu Furukawą i Ren Hayakawą. Bialo-czerwonych w ćwierćfinale wyeliminowali późniejsi finaliści, łucznicy Chin - Xiaoxiang Dai i Yuting Fang 148:141. W finale Chinczycy spotkają się 12 czerwca z parą indyjską, która wyeliminowała nieoczekiwanie w półfinale Koreę Płd. 151:149.

Mospinek, która miała wolne przejście w 1/48 i 1/24 finału pokonała w kolejnych pojedynkach Lori Cieslinski (USA) 6:0 i Elenę Richter (Niemcy) 6:4. W ćwierćfinale Polkę zwyciężyła 6:2 Dasomi Jung (Korea Płd.).

33. lokata przypadła Natalii Leśniak (Łucznik Żywiec), a 57. Karinie Lipiarskiej (Kmita Zabierzów) i koleżance klubowej Leśniak, Joannie Rząsy.

Piotr Piątek w pierwszym pojedynku (1/48 finału) zwyciężył Kurta De Backera (Belgia) 6:0, a potem Mimisa El Helaliego (Cypr) 7:1 i Takaharu Furukawę (Japonia) 6:4. Lepszy od Piątka w 1/8 finału okazał się złoty medalista olimpijski z Pekinu 2008 w turnieju drużynowym Dong-Hyun Im (Korea Płd.), wygrywając 6:0.

Rafał Dobrowolski (Stella Kielce) był 33., a Piotr Nowak (Karima Prząsław) i Jacek Proć (Strzelec Legnica) zajęli ex aequo 57.