MLB: Tampa Bay Rays jedną nogą w playoffs

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Jeśli Rays wygrają jeszcze jeden mecz i zapewnią sobie grę w październiku, to tym samym szansę na awans straci drugi zespół w dywizji Central oraz trzeci w dywizji East, co znaczy, że końcowe rozstrzygnięcia nastąpią w ciągu najbliższych dwóch, może trzech dni.

W tym artykule dowiesz się o:

Tampa Bay Rays potrzebują jeszcze aż dziewięciu zwycięstw, aby zapewnić sobie mistrzostwo dywizji. Wtedy uniknęliby grania z najmocniejszymi w przeciągu całego sezonu Los Angeles Angels, na których trafiliby z pozycji dzikiej karty. Na szczęście dla "Płomieni" Evan Longoria wrócił po kontuzji do gry przed końcem regular season i, co najważniejsze, wciąż prezentuje wysoką formę. Tym razem zapisał na swoim koncie 3 RBI, ale i tak najskuteczniejszym zawodnikiem był Carlos Pena, który zdobył cztery punkty, w tym trzy po homerze. Wysoka porażka Twins, 1:11 utrudniła im zadanie dogonienia White Sox, którzy odskoczyli już na 2,5 meczu.

Niecały tydzień temu przeżywaliśmy no-hitter Carlosa Zambrano. W piątkowym meczu z St. Louis Cardinals miotacz Chicago Cubs musiał przedwcześnie opuścić boisko, mając na koncie osiem oddanych punktów w czasie 1.2 inninga. Już w pierwszym inningu pozwolił na zdobycie Grand Slama Adam'owi Kennedy'emu, który w całym meczu zdobył aż 5 RBI, co jest jego rekordem życiowym. Cubs wiedząc, że nie mają już szans na odrobienie dziesięciopunktowej straty, wpuścili na boisko rezerwowych oraz pierwszoroczniaków. Najlepiej z nich spisał się Casey McGehee, zdobywca dwóch runów, dla którego był to czwarty mecz w karierze w Major League Baseball. Przy równoczesnej porażce Milwaukee Brewers klub z Chicago potrzebuje tylko jednego zwycięstwa, aby zapewnić sobie mistrzostwo dywizji Central.

W pojedynku dwóch najsłabszych zespołów National League tego sezonu, pomiędzy Washington National a San Diego Padres, lepsi byli ci drudzy. Aby wyłonić zwycięzców, potrzebne było aż pięć extra zmian. Przy remisie 6:6 "Księża" zdemolowali gospodarzy w 14. inningu zdobywając pięć punktów. Najlepiej w całym meczu spisali się Adrian Gonzalez oraz pierwszoroczniak Will Venable. Obydwaj zdobyli po 3 RBI. Najlepszym graczem w ekipie gospodarzy był Emilio Bonifacio, zdobywca dwóch runów. W całym meczu padło aż 30 odbić, a miotało w jego trakcie aż 18 miotaczy.

Los Angeles Angels mają już mistrzostwo dywizji i czekają tylko na rywala, z którym będą musieli się zmierzyć w pierwszej rundzie PO. Jedyny cel, jaki mogą sobie postawić w końcówce sezonu, to osiągnięcie 100 zwycięstw, do czego brakuje im jeszcze czterech. Mecz z Texas Rangers obfitował w ogromną ilość home runów, o czym świadczy wynik 15:13 dla "Aniołów". Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród gospodarzy i wszystkich graczy biorących udział w tym spotkaniu był Torii Hunter z liczbą 4 RBI. Wśród Rangers najlepiej spisali się Chris Davis oraz Nelson Cruz, którzy zdobyli solidarnie po trzy punkty.

Pozostałe wyniki:

Chicago Cubs - St. Louis Cardinals 6:12

New York Yankees - Baltimore Orioles 3:2

Cleveland Indians - Detroit Tigers 6:5

Pittsburgh Pirates - Houston Astros 1:5

Toronto Blue Jays - Boston Red Sox 3:4

Cincinnati Reds - Milwaukee Brewers 11:2

Tampa Bay Rays - Minnesota Twins 11:1

Florida Marlins - Philadelphia Phillies 14:8

Atlanta Braves - New York Mets 5:9

Washington Nationals - San Diego Padres 6:11

Texas Rangers - Los Angeles Angels 13:15

Colorado Rockies - Arizona Diamondbacks 3:2

Kansas City Royals - Chicago White Sox 4:9

Oakland Athletics - Seattle Mariners 2:0

Los Angeles Dodgers - San Francisco Giants 1:7

Źródło artykułu: