Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Zobacz niesamowity film, jak Stadion Narodowy zmieniał się w ostatnich tygodniach

W najbliższą sobotę kończy się najbardziej intensywny czas w historii Stadionu Narodowego. 20 września odbędzie się Verva Street Racing - Dakar na Narodowym
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

W ciągu miesiąca stadion przekształcał się z boiska piłkarskiego w arenę lekkoatletyczną, z areny lekkoatletycznej w parkiet do siatkówki, z areny siatkarskiej w basen. Teraz basen zastąpiła pustynia. W ciągu miesiąca na Stadionie Narodowym zorganizowano pięć wielkich wydarzeń sportowych - każde o innym charakterze. Metamorfozy uchwycono w krótkim filmie, który można zobaczyć poniżej.

Wydarzenia w timelapsie to odpowiednio: Mecz Real Fiorentina, Memoriał Kamili Skolimowskiej, Mecz Polska - Serbia inaugurujący MŚ w siatkówce, Halowy Puchar Świata w Windsurfingu i Verva Street Racing.


Filmik pokazuje miesiąc z życia stadionu. Stadionu, który udowadnia, że nie jest obiektem piłkarskim. Jest areną multifunkcyjną. W tym roku odbędą się jeszcze 2 mecze naszej reprezentacji, a potem wystartuje lodowisko, czyli Zimowy Narodowy. 2014 rok na Stadionie Narodowym jest wyjątkowy, bo odbywa się na nim prawie 500 imprez. 27 całostadionowych (mecze, koncerty itd.), 350 biznesowych (targi, konferencje) i 100 społecznych oraz kulturalnych (warsztaty rolkarskie, kino samochodowe, zajęcia fitness). Od stycznia odwiedziło go 1 mln 150 tys. gości.

Model zarządzania i liczba imprez na stadionie jednoznacznie zaprzeczają słyszalnym ostatnio w mediach głosom krytyki skierowanym w stronę stadionu. Narodowy żyje każdego dnia. Stał się częścią miejskiej tkanki. Ostatnio usłyszeliśmy też, że podobno Stadion Narodowy to najdroższy stadion na świecie. Dementujemy - wg raportu Total Pro Sports Narodowego nie ma nawet w pierwszej 11 najdroższych stadionów świata. Dla porównania stadion Wembley kosztował dwa razy więcej.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×