Igrzyska Europejskie 2015 w Baku: Tabela medalowa po 16 dniach - Polska z dorobkiem 20 medali

Przed ostatnim dniem Igrzysk Europejskich w Baku, Polska w klasyfikacji medalowej zajmuje osiemnastą pozycję. Zdecydowanie prowadzi Rosja.

Piotr Ziemka
W szesnastym dniu Igrzysk Europejskich Polska powiększyła dorobek o trzy medale. Brąz w pływackim wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym wywalczył Karol Zbutowicz. Na trzeciej pozycji sklasyfikowana została również polska sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym, która startowała w składzie: Jakub Skierka, Jacek Arentewicz, Michał Chudy i Paweł Sendyk. Ten ostatni został drugim multimedalistą w polskiej ekipie. Jako pierwsza dwukrotnie na podium stanęła Ewelina Wojnarowska. Srebrne medale w rywalizacji siatkarek zdobyły Polki. Zwyciężyły zawodniczki z Turcji.
W tabeli medalowej Polska zajmuje osiemnastą lokatę. Biorąc jednak pod uwagę ogólną liczbę krążków, przed Biało-Czerwonymi plasuje się 11 państw. W tego typu klasyfikacji również prowadzi Rosja. Inaczej jest jednak na drugiej pozycji. Więcej lokat na podium niż gospodarze imprezy zdobyła ekipa niemiecka.