Jest 18. medal dla Polski na IE w Baku - zadecydowała jedna setna sekundy!

Karol Zbutowicz zdobył brązowy medal Igrzysk Europejskich w Baku w wyścigu pływaków na 400 metrów stylem zmiennym. Dwie czołowe pozycje wywalczyli Rosjanie.

Po pięćdziesięciu metrach liderem był Niemiec Paul Hentschel. Na drugiej pozycji znajdował się Nikołaj Sokołow. Po 1/4 rywalizacji Rosjanin znajdował się już na prowadzeniu, którego nie oddał do końca. [ad=rectangle] Karol Zbutowicz po 250 metrach zajmował drugą lokatę ze stratą 1.60 do Sokołowa. 100 metrów przed metą Polak do lidera tracił już tylko 1.13. Później zaatakował jednak inny Rosjanin - Igor Balyberdin - i to on wywalczył srebro.

Zbutowicza do końca gonił Węgier Daniel Sos. Polak zdołał ukończyć zmagania o jedną setną sekundy szybciej i zdobył brązowy medal Igrzysk Europejskich w Azerbejdżanie.