QUIZ

QUIZ: rozpoznasz wszystkich reprezentantów Polski? Udowodnij

Jesteś pewien, że dobrze znasz wszystkich reprezentantów i reprezentantki Polski? Spróbuj ich rozpoznać na zdjęciu. Uwaga, to nie jest takie proste zadanie!

1/15
Łyżwiarz szybki, który zdobył medal na igrzyskach w Soczi i na mistrzostwach świata.
Zbigniew Bródka
Jan Szymański
Konrad Niedźwiedzki
2/15
Złota medalistka w wioślarstwie z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Na zdjęciu z prawej.
Magdalena Fularczyk-Kozłowska
Monika Ciaciuch
Natalia Madaj
3/15
Niezwykle utytułowana biegaczka narciarska. Jest między innymi dwukrotną mistrzynią olimpijską.
Justyna Kowalczyk
Sylwia Bogacka
Sylwia Jaśkowiec
4/15
Świetny młociarz, który na igrzyskach w Rio de Janeiro wywalczył brąz. Na zdjęciu z prawej.
Konrad Bukowiecki
Paweł Fajdek
Wojciech Nowicki
5/15
Czterokrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich w chodzie sportowym.
Grzegorz Sudoł
Robert Korzeniowski
Kamil Kalka
6/15
Zawodniczka, która specjalizuje się w biegu na 400 metrów. Zdobyła m.in. medal na mistrzostwach świata. Na zdjęciu pierwsza z prawej.
Iga Baumgart
Joanna Jóźwik
Małgorzata Hołub
7/15
Doświadczony szczypiornista, który w kadrze wystąpił w 234 meczach. Z Biało-Czerwonymi zdobył aż trzy medale mistrzostw świata.
Bartosz Jurecki
Krzysztof Lijewski
Michał Jurecki
8/15
Czołowy skoczek narciarski. W ubiegłym miesiącu zdobył brąz na igrzyskach w Pjongczangu.
Dawid Kubacki
Stefan Hula
Maciej Kot
9/15
Siatkarka, która od 8 lat jest częścią reprezentacji.
Zuzanna Efimienko
Joanna Wołosz
Emilia Mucha
10/15
Z reprezentacją Polski na żużlu zdobył trzy medale Drużynowego Pucharu Świata, z czego dwa złote.
Bartosz Zmarzlik
Maciej Janowski
Przemysław Pawlicki
11/15
Piłkarz pochodzący z Dębicy. W reprezentacji Polski gra od 2010 roku.
Maciej Rybus
Kamil Glik
Artur Jędrzejczyk
12/15
Z reprezentacją Polski zdobył złoty medal mistrzostw świata w 2014 roku.
Fabian Drzyzga
Karol Kłos
Rafał Buszek
13/15
Żużlowiec z wieloma sukcesami na koncie. W 2014 roku zdobył srebrny medal mistrzostw świata.
Krzysztof Kasprzak
Janusz Kołodziej
Piotr Protasiewicz
14/15
Zadebiutowała w reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet w 2000 roku. Z Biało-Czerwonymi zajęła 4. miejsce na mistrzostwach świata.