Marek Dochnal, Justin Trudeau, Jean Claude Van Damme i ich sportowe pasje

Prowadzą ciekawe życie, angażują się w wiele zawodowych projektów, jednak w nawale obowiązków znajdują czas na aktywność sportową. Polski przedsiębiorca Marek Dochnal oddał swe serce polo. Co daje im sport?

 Redakcja
Redakcja
Gra w polo Getty Images / Kai Schwoerer / Gra w polo

Premier Kanady Justin Trudeau to chyba najbardziej usportowiony polityk na świecie, a gwiazda Hollywood Jean Claude Van Damme to wcielenie mistrza sportów walki.

Marek Dochnal i jego kariera zawodnika polo

Marek Dochnal prowadzi interesy na całym świecie. Propagator kultury chińskiej, również zaangażowany w ochronę środowiska naturalnego, przy czym warto wspomnieć, iż Marek Dochnal sponsoruje rezerwat pand w Chengdu w Chinach. Niewielu wie, że ten bardzo aktywny zawodowo inwestor jest także profesjonalnym graczem polo.

Gra w polo wymaga zarówno bardzo dobrej sprawności fizycznej, dobrych umiejętności jeździeckich, ale przede wszystkim jest zespołową grą strategiczną wymagającą planowania działań. Połączenie tych wszystkich cech niezwykle angażuje Marka Dochnala w ten sport.

Dochnal jako czynny zawodnik ma na swoim koncie udziały w wielu międzynarodowych turniejach. Największy sukces drużyna Marka Dochnala "Team Larchmont" osiągnęła w 2004 wygrywając prestiżowy turniej w St. Moritz w polo na śniegu "Cartier World Cup on Snow".

Gra w polo jest przez wielu postrzegana jako sport dla wyższych sfer wymagający dużych nakładów finansowych. Rzeczywiście, chęć rozwinięcia skrzydeł na arenie międzynarodowej jako zawodowy gracz wiąże się z konkretnymi inwestycjami (Marek Dochnal posiadał własną hodowlę koni w Argentynie), jednak dla amatora, który jeździ konno poznanie zasad polo i skorzystanie z infrastruktury istniejących klubów polo nie jest problemem.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: niesamowite sceny w szatni Realu. Syn Marcelo skradł show!

Justin Trudeau - premier ze sportową duszą

Wyborcy niezwykle cenią sobie u polityków ich sportowe zainteresowania. Szeroko pojęta tężyzna fizyczna kojarzona jest z młodym duchem - bez względu na wiek, siłą, walecznością i umiejętnością zapewnienia bezpieczeństwa. Klasyczny przykładem wysportowanego przywódcy, który cieszy się admiracją społeczeństwa jest prezydent Władimir Putin.

Premier Kanady Justin Trudeau jest doskonałym przykładem tego, iż aktywność fizyczna świetnie idzie w parze z aktywnością polityczną i ma ogromne przełożenie na popularność. Najstarszy syn byłego premiera Kanady Pierre'a Trudeau, zanim zaangażował się w życie publiczne był między innymi instruktorem snowboardu, raftingu, czy skoków na bungee. W młodości uprawiał boks i w tej odsłonie możemy go zobaczyć jako super bohatera w komiksie Marvella. Nawet teraz, stojąc na czele rządu liczącego się w świecie państwa bardzo chętnie przyjmuje propozycje uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach sportowych, a widząc jego emocje podczas tych eventów ma się pewność, że są autentyczne. Trudeau jako Kanadyjczyk jest zagorzałym kibicem hokeja, a na mecze bardzo chętnie zaprasza swoich zagranicznych gości, jak chociażby brytyjskiego księcia Harry'ego, który złożył wizytę w Toronto w 2016 roku.

Jean-Claude Van Damme - aktor czy mistrz sportów walki?

Odpowiedź jest oczywista - jedno i drugie. Bez wątpienia jego umiejętności w zakresie sportów walki ułatwiły mu karierę aktorską. Pochodzący z Belgii Van Damme jest doskonale znany wszystkim jako niezwykle wysportowany aktor kina akcji, jest między innymi posiadaczem czarnego pasa w karate. Bardzo dobrze radził sobie jako zawodowy sportowiec, a karierę w walkach zakończył z wynikiem 18 wygranych na 1 porażkę. Swoje umięśnione ciało zawdzięcza uprawianej kulturystyce, a szpagat zajęciom baletowym, w których z zapałem uczestniczył, jednak nie widział swojego miejsca w zespole baletowym. Na początku lat osiemdziesiątych postanowił wyruszyć do Stanów Zjednoczonych i bardzo szybko trafił do Hollywood.

Pierwszy jego znany film to "Zaginiony w akcji", w którym występował niezwykle popularny już wówczas Chuck Norris. Po tej roli, jego kariera w filmach określanych jako "klasa B", jednak uwielbianych przez widzów, rozwinęła się bardzo szybko. Takie tytuły jak: "Bez odwrotu", czy "Karate Tygrys" sprawiły, że Van Damme stał się ikoną kina, jednak nigdy nie zrezygnował ze swoich pasji związanych ze sportem. Do dziś jest niezwykle aktywny, czerpie przyjemność i siłę z codziennych treningów.

W zdrowym ciele, zdrowy duch
 
Dla Marka Dochnala sport jest niezbędnym elementem życia, a polo jako gra strategiczna pozwala mu realizować zarówno jego umiejętności taktyczne jaki i dostarcza adrenaliny i dużej dawki emocji. Justin Trudeau to przykład polityka, którego cechują wszystkie pozytywne skojarzenia związane ze sportem, takie jak młodość, siła i bezkompromisowość. Z kolei Jean Claude Van Damme, dziś znany przede wszystkim jako aktor, ale także propagator zdrowego trybu życia i szczęśliwy człowiek znajdujący wyciszenie w zajęciach mentalnych typu joga, za co kochają go miliony fanów.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×