KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Igrzyska Europejskie 2023. Podpisano list intencyjny na organizację imprezy w Krakowie

Podpisano list intencyjny na organizację III Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Gospodarzami tej imprezy będą Kraków i Małopolska.

Dawid Borek
Dawid Borek
reprezentanci Polski podczas otwarcia Igrzysk Europejskich w Baku Getty Images / Francois Nel/Getty Images for BEGOC / Na zdjęciu: reprezentanci Polski podczas otwarcia Igrzysk Europejskich w Baku
List intencyjny jest zobowiązaniem do podjęcia działań umożliwiających przygotowanie i organizację wioski igrzysk, a także wioski medialnej, na trzecie w historii Igrzyska Europejskie.

Podpis pod dokumentem złożyli prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, wicemarszałek Tomasz Urynowicz, wicepremier Jarosław Gowin, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz rektorzy krakowskich uczelni wyższych: AGH, AWF i UJ.

- Jako Kraków jesteśmy przygotowani zarówno organizacyjnie, jak i merytorycznie do organizacji dużych wydarzeń, co udowodniliśmy w ostatnich latach, np. przy okazji Światowych Dni Młodzieży - powiedział prezydent Jacek Majchrowski, cytowany przez krakow.pl.

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Radosław Majecki z powołaniem do reprezentacji. "Jego kariera jest budowana na przykładzie Fabiańskiego"

- Dla Małopolski Igrzyska Europejskie są niesamowitą szansą na rozwój i promocję naszego regionu, z której będziemy się starali w jak największym stopniu skorzystać. Zostaliśmy wybrani na gospodarza igrzysk - to z pewnością powód do dumy, ale także zobowiązanie do ciężkiej pracy. Przekonanie, że mamy poparcie polskiego rządu, a także nawiązana współpraca z rektorami uczelni sprawia, że jesteśmy w stanie zorganizować wydarzenie na najwyższym, europejskim poziomie - podkreślił Witold Kozłowski.

Decyzja o przyznaniu Krakowowi i Małopolsce III Igrzysk Europejskich została podjęta 22 czerwca przez narodowe komitety zrzeszone w Stowarzyszeniu Europejskich Komitetów Olimpijskich Europejskich.

Pierwsza edycja Igrzysk Europejskich odbyła się w Baku w 2015 roku, druga w 2019 roku w Mińsku. W tegorocznej imprezie Polskę reprezentowało 151 sportowców, którzy wywalczyli w sumie 14 medali: trzy złote, jeden srebrny i 10 brązowych.

W Polsce Igrzyska Europejskie zostaną zorganizowane za cztery lata - w 2023 roku.

Zobacz też: 
Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Paulina Guba grzmi. "To żenada! Nigdy czegoś takiego nie przeżyłam"
Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Tata Piotr Lisek wreszcie wraca do domu. "Bardzo tęsknię"

Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!

Czy Małopolska to dobre miejsce na organizację Igrzyska Europejskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×