KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zalety posiadania drabinki gimnastycznej w domu

Żyjemy w czasach, w których dbanie o formę fizyczną jest modne ale niekoniecznie dostępne dla wszystkich. Dojazd do siłowni, stanie w korkach i opłaty mogą zniechęcić. Gdyby tak można było mieć własne zaplecze do ćwiczeń indywidualnych w domu?
Maciej Gruszczyński
Maciej Gruszczyński
podnoszenie ciężarów WP SportoweFakty / Na zdjęciu: podnoszenie ciężarów

Zalety ćwiczenia na drabince

Niedoceniane często ćwiczenia na drabince - dla wielu zapewne widzianej ostatni raz na lekcji w-f - mogą przynieść zbawienne rezultaty i w znaczny sposób poprawić nie tylko naszą kondycję ale raz na zawsze rozwiązać problemy z wadami postawy. Siedząca praca - często przy monitorze - generuje różnego rodzaju dysfunkcje ruchowe i zdrowotne. Sztywność karku, ból pleców, problemy z krążeniem, sercem, opuchnięcia nóg i żylaki. Towarzyszący siedzącemu trybowi życia brak ruchu powoduje otyłość. Mówi się nawet, że brak chodzenia i ćwiczeń to rak XXI wieku. Drabinka gimnastyczna w domu może okazać się czymś w rodzaju panaceum na wyżej wymienione problemy. W zaciszu swojego domu możemy zaplanować miejsce, z którego będzie mogła skorzystać cała rodzina. Dla każdego coś na jego problemy. Nasze dzieci - ale i my sami - będziemy mieć nie tylko więcej ruchu ale spędzimy mniej czasu przed komputerem czy telewizorem. Uchroni to nas nie tylko przed otyłością czy utratą kondycji ale pozwoli przeciążonemu często układowi nerwowemu na regenerację. Dodatkowe zalety ćwiczeń na drabinkach gimnastycznych to również poprawa ruchomości stawów, rozciągnięcie oraz wzmocnienie mięśni.
 
Rodzaje drabinek gimnastycznych

 Jeśli mamy w domu kawałek wolnej ściany to nic prostszego jak znaleźć sklep sportowy oferujący drabinki gimnastyczne do ćwiczeń i zainstalować je w naszym domu. Kupienie drabinki gimnastycznej nie powinno nastręczać żadnych problemów ponieważ oferta rynku jest bogata. Dobry sklep sportowy zapewne zaskoczy nas nie tylko szerokim wachlarzem dostępnego asortymentu ale także często możliwością zamówienia go z dostawą do domu oraz szybkim czasem realizacji. W profesjonalnym sklepie sportowym znajdziemy różne rodzaje drabinek gimnastycznych. Wybór nasz zapewne będzie podyktowany aktualnymi potrzebami oraz ilością posiadanego przez nas miejsca. Dostępne na rynku drabinki gimnastyczne mogą posiadać różne wymiary od 60 do 90 cm szerokości i być wykonane z różnych materiałów np. drewna lub metalu. Drabinki do ćwiczeń mogą być wielofunkcyjne - służyć do ćwiczeń a dzieciom jako plac zabaw. W sklepach są drabinki z możliwością dokupienia - bądź posiadające w zestawach - np. górny drążek do podciągania, akcesoria dziecięce tj. kółka gimnastyczne czy linę z huśtawką lub dodatkowo ławkę do brzuszków.

Ćwiczmy na zdrowie. Drabinki gimnastyczne do ćwiczeń dają wiele możliwości. Można się na nich podciągać, wykonywać ćwiczenia zwalczające wady postawy, wzmacniające mięśnie: ud, brzucha czy pleców. Ćwiczenia korekcyjne na drabince oraz wiele innych powinny przynieść same korzyści z posiadania jej we własnym domu.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×