#GramyDlaBiałorusi – osiem zespołów z całej Europy weźmie udział w esportowym turnieju charytatywnym!

Już w najbliższy poniedziałek, 21 września,odbędzie się turniej w Counter-Strike: Global Offensive. Uczestnicy powalczą o pulę nagród w wysokości 100 000 złotych. Partnerem Głównym akcji jest należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO.

Maciej Gruszczyński
Maciej Gruszczyński
WP SportoweFakty

Turniejowi towarzyszyć będzie zbiórka charytatywna na rzecz Fundacji Białoruski Dom, która od wielu lat wspiera działania na rzecz demokracji i praw człowieka oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi. Wszystkie informacje oraz przekierowanie do zbiórki znajduje się pod adresem www.playforbelarus.eu. Co ważne, polska społeczność esportowa przeznaczyła już na ten cel 50 000 złotych.  
#GramyDlaBiałorusi jest oddolną inicjatywą środowiska esportowego, które w geście solidarności z narodem białoruskim, łączy się by zagrać we wspólnym turnieju charytatywnym. W rozgrywkach weźmie udział osiem europejskich drużyn reprezentujących zasady zdrowej rywalizacji, w której wzajemny szacunek oraz zasady fair-play są nadrzędnymi wartościami.
W akcji biorą udział także youtuberzy, znane osoby świata gamingu oraz influencerzy, m. in. Piotr „izak” Skowyrski, Karol Paciorek, Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski, Paweł „Saju” Pawelczak, Patryk „Rojo” Rojewski, Ania „Lempiank” Łempicka czy Robert Burneika, którzy nagrali specjalnie dedykowany film zachęcający do akcji #GramyDlaBiałorusi 
Oto pełna lista drużyn biorących udział w turnieju:

  1. Sprout
  2. Actina PACT
  3. Illuminar Gaming
  4. Honoris
  5. Budapest Five
  6. Endpoint
  7. Bet7 sAw
  8. Nemiga Gaming

Wśród uczestników #GramyDlaBiałorusi znajdziemy trzy w pełni polskie formacje - HONORIS, Actina PACT oraz Illuminar Gaming.
Pierwszy mecz zaplanowano na godzinę 13:00. Transmisja turnieju będzie dostępna w wielu językach, nie tylko w polskim. Organizator chce dzięki temu dotrzeć do jak najszerszego grona osób, które mogłyby wesprzeć inicjatywę.

Język polski https://www.twitch.tv/esportnow
Język białoruski: http://twitch.tv/nemigagg
Język angielski: https://www.twitch.tv/uccleague2
Język niemiecki https://twitch.tv/anaty_official
Język węgierski https://www.twitch.tv/budapestfive
Język portugalski: https://www.twitch.tv/rtparenacsgo
Język rosyjski: https://www.twitch.tv/uccleague1
Język chiński https://www.huya.com/18525153
Język holenderski https://twitch.tv/vearless

Organizatorem wydarzenia jest Agencja gamingowa Fantasyexpo, a Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO jest Partnerem Głównym, której udział w wydarzeniu jest naturalną kontynuacją wsparcia esportu. Totalizator Sportowy jest nie tylko jednym z głównych mecenasów polskiego sportu, ale także esportu, będąc m. in. Partnerem Tytularnym Dywizji Profesjonalnej oraz Partnerem Głównym Polskiej Ligi Esportowej. Dodajmy także, że Totalizator Sportowy jest Partnerem Głównym koncertu #SolidarnizBiałorusią, który odbędzie się 26 września na PGE Narodowym.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×