KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wyjątkowa lekcja WF-u w Inowrocławiu. Prowadziły ją Otylia Jędrzejczak, Anita Włodarczyk i inne wielkie mistrzynie

Pięć wielkich mistrzyń, wśród nich trzy mistrzynie olimpijskie, poprowadziły niezwykłą lekcję wychowania fizycznego dla uczennic z Inowrocławia. To była pierwsza odsłona akcji "Mistrzynie w Szkołach", realizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

 Redakcja
Redakcja
Otylia Jędrzejczak, Anita Włodarczyk i Magdalena Fularczyk-Kozłowska podczas lekcji wychowania fizycznego w Inowrocławiu Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Otylia Jędrzejczak, Anita Włodarczyk i Magdalena Fularczyk-Kozłowska podczas lekcji wychowania fizycznego w Inowrocławiu
- Cieszę się, że szkoły chętnie zgłaszały udział swoich uczennic, a przecież żyjemy w trudnym czasie pandemicznym. Trzy mistrzynie olimpijskie w jednym miejscu to jest godne otwarcie naszej akcji. Wspólnie tworzymy wspaniałą atmosferę i pokazujemy, jak walczyć o marzenia i aktywnie spędzać czas. Pokazujemy, że cechy wynikające z aktywności fizycznej przydają się w dalszym etapie życia - mówiła Otylia Jędrzejczak.

Oprócz trzykrotnej medalistki, w tym złotej, igrzysk w Atenach, do Inowrocławia przyjechały: dwukrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk, mistrzyni świata i złota medalistka igrzysk olimpijskich w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska, mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata w lekkoatletycznej sztafecie 4x400 metrów Iga Baumgart-Witan, a także wicemistrzyni świata we wspinaczce sportowej na szybkość Anna Brożek.

- Jestem bardzo zadowolona, że mogłam wziąć udział w tym projekcie. Jestem po raz pierwszy, a po lockdownie jest to wyjątkowy moment. Ważne jest, żebyśmy zachęcały do uprawiania sportu, bo sama pamiętam, gdy byłam młodą zawodniczką i widziałam, jakie było podejście niektórych moich koleżanek do lekcji wf. Jesteśmy po to, by zachęcić dziewczyny do aktywności. A ja uwielbiam spotkania z dziećmi i młodzieżą - mówiła Anita Włodarczyk.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: oświadczyny na mistrzostwach Polski. Powiedziała "tak"!

Razem z mistrzyniami, pod okiem trenerki personalnej Klaudii Koźbiał, ćwiczyło ponad dwieście uczennic z Inowrocławia i okolic. - To jest wielka przyjemność, bo nie każdy ma okazję spotkać tak wielkie mistrzynie sportu. Chłopaki w klasie zazdrościli nam, że oni muszą siedzieć na polskim, czy matematyce, a my mamy tak wspaniałe zajęcia - mówiła Martyna, uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu.

- Ta impreza jest świetną okazją do zmotywowania dziewcząt do aktywności fizycznej. Niestety, dziewczęta mają tendencję do częstszego unikania lekcji wf. Bardzo się cieszę, że moje uczennice mogły wziąć udział w tych zajęciach - dodała jej nauczycielka Anna Witecka-Słomian.

Zajęcia skierowane były do uczennic dwóch ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół średnich. Impreza w Inowrocławiu była pierwszą odsłoną "Mistrzyń w Szkołach". Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu, a pierwsze zajęcia także przez województwo kujawsko-pomorskie, miasto Inowrocław i powiat inowrocławski. Dziewczęta otrzymały atrakcyjne pakiety startowe ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. markę Grześki.

Do końca 2020 roku zajęcia z cyklu "Mistrzynie w Szkołach" odbędą się jeszcze także w Sanoku, Zduńskiej Woli i Płocku. Na stronie internetowej mistrzyniewszkolach.pl przyjmowane są zapisy na zajęcia w Sanoku. Niebawem rozpoczną się też zapisy na zajęcia w Zduńskiej Woli.

- Naszym zadaniem było zachęcenie dziewczyn do uprawiania sportu. To przecież sama przyjemność, mam nadzieję, że nam się to udało - dodała złota medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

Po zajęciach mistrzynie sportu przez godzinę odpowiadały na pytania uczestniczek. - O wszystko były pytania, o sport, o to, czy chodziłyśmy na wf, ale również o życie prywatne. Było mnóstwo ciekawych pytań. Wychowania fizycznego zostało ograniczone, ale mam nadzieję, że to wróci do normy i wszyscy wrócą do aktywności - mówiła Iga Baumgart-Witan.

Otylia Jędrzejczak zwraca uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt zajęć z mistrzyniami sportu. - Aktywność fizyczna nie jest tylko ważna dla sfery fizycznej, dla naszego wyglądu. Mówimy dziewczynom, że ich samopoczucie to nie tylko fizyczne, ale także i psychiczne podejście do życia - dodała mistrzyni olimpijska z Aten.

Czytaj także: Pływanie. Otylia Swim Tour: Cztery miasta na jesiennej trasie
Czytaj także: Otylia Swim Tour. Ponad 200 osób na pływackich warsztatach

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×