KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Otylia Swim Tour. Ponad 200 osób na pływackich warsztatach

Warsztaty pływackie "Otylia Swim Tour" odbyły się w Łodzi. Młodych zawodników, którzy przy udziale trenerów z Fundacji Otylii Jędrzejczak doskonalili swoje umiejętności, odwiedziła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

 Redakcja
Redakcja
Danuta Dmowska-Andrzejuk i Otylia Jędrzejczak Materiały prasowe / Danuta Dmowska-Andrzejuk i Otylia Jędrzejczak
Spotkanie w Łodzi było drugą odsłoną tegorocznego cyklu "Otylia Swim Tour". Przybyło ponad 200 adeptów pływania. W najbliższą sobotę (3.10.) zajęcia dla dzieci odbędą się w Katowicach, a 24 października w Rybniku.

- To nasze piąte spotkanie w Łodzi, w tym czwarte w ramach Otylia Swim Tour. Jestem dumna z tego, że zarówno miasto Łódź, jak i Ministerstwo Sportu zaufało Fundacji Otylii Jędrzejczak. Dzięki wsparciu tych dwóch podmiotów nasz projekt odbył się w Łodzi - mówiła Otylia Jędrzejczak.

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk podkreśliła, że szczególnie w czasie pandemii bezpieczne zajęcia dla dzieci są bardzo ważne.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sprinterzy w szoku! Tego na mecie nie spodziewali się

- Jestem pod ogromnym wrażeniem determinacji Otylii i całej fundacji, że ten Otylia Swim Tour się odbywa, oczywiście w reżimie sanitarnym. Serce rośnie, gdy widzimy tak wielką rzeszę młodych ludzi zainteresowanych pływaniem. Od zawsze angażuję się w takie inicjatywy, wcześniej jeszcze wspólnie z Otylią w Stowarzyszeniu Sportu Kobiet, ale też przy jej projektach. Fundacja Otylii Jędrzejczak zasługuje na obecność ministra sportu - mówiła minister Dmowska-Andrzejuk.

W trakcie zajęć uczestnicy Otylia Swim Tour mieli zapewnione maksymalnie możliwe bezpieczeństwo związane z zagrożeniem wirusem SARS-Cov-2. Wszyscy musieli regularnie dezynfekować ręce, a w trakcie uroczystego otwarcia i zajęć w hali zachowywali dystans. Otrzymali też specjalne „kominy” do zasłaniania ust i nosa.

- Po raz kolejny największy Otylia Swim Tour odbył się w Łodzi. To jest projekt kompleksowy, skierowany zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do ich rodziców, bo przecież dla opiekunów organizujemy specjalne wykłady dietetyka sportowego i psychologa sportowego. Jestem z tego projektu bardzo dumna, bo dzięki niemu wyszukujemy młode talenty. To projekt powszechny, dzieci nie muszą pływać doskonale, a przyjeżdżają do nas, by tę technikę pływacką poprawić – dodała mistrzyni olimpijska z Aten.

Wszyscy uczestnicy Otylia Swim Tour w Świebodzicach otrzymali bogate pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. CityMotors Gdańsk i markę Grześki. W przerwie między zajęciami dzieci zjadły też posiłek regeneracyjny.

Wśród trenerów pracujących w Łodzi z młodymi adeptami pływania znalazła się także inna świetna była pływaczka - Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. - Pływanie zawodowo już porzuciłam, więc każda okazja do spotkania z Otylią, czy innym trenerami daje mi wielką przyjemność. A poza tym współpraca z Otylią to zawsze wielkie wyzwanie. Żyjemy w trudnych czasach i musimy mierzyć się z innymi wyzwaniami. Cieszę się, że Otylia i jej team podołały zadaniu. Większość dzieci bardzo tęskniła za takimi spotkaniami i przede wszystkim za ruchem, za aktywnością - mówiła wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw świata.

Podobnie, jak w trakcie zajęć w innych miastach, uczestnicy Otylia Swim Tour w Łodzi nie ukrywali, że pływanie jest ich pasją. - Lubię pływać, ponieważ to jest moje hobby. Bardzo lubię bawić się w wodzie. Trenuję w klubie UKS Siódemka w Brodnicy - mówiła dziesięcioletnia Agata.

- Bardzo lubię pływać, robię to od dziecka i pływam bardzo dobrze. To moje hobby, bardzo lubię spędzać czas w wodzie. Trenuję w klubie MKS Trójka w Szkole Podstawowej nr 173 w Łodzi, a zajęcia mam dwa razy dziennie - dodał Aleksander, jej rówieśnik.

W ramach innego projektu realizowanego przez Fundację Otylii Jędrzejczak pod nazwą "Zero jest OK", młodzież wzięła udział również w wykładzie poświęconym bezpieczeństwu nad wodą. "Zero jest OK" to nowy projekt realizowany przez fundację byłej znakomitej pływaczki. " Jego celem jest uświadomienie, jak wielkim zagrożeniem może być woda, a nazwa ma wskazywać kierunek, w którym powinniśmy podążać. Czyli do tego, by liczba utonięć wynosiła zero – mówiła Jędrzejczak.

Projekt Otylia Swim Tour finansowany jest przez Ministerstwo Sportu, a niedzielna impreza współfinansowana była ze środków Miasta Łódź.

CZYTAJ TAKŻE Otylia Swim Tour wystartował w Świebodzicach. W akcji wzięło udział blisko stu młodych adeptów pływania

CZYTAJ TAKŻE Otylia Swim Tour. Łódź czeka na młodych adeptów pływania

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×