Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Otylia Swim Tour. Ponad 200 osób na pływackich warsztatach

Warsztaty pływackie "Otylia Swim Tour" odbyły się w Łodzi. Młodych zawodników, którzy przy udziale trenerów z Fundacji Otylii Jędrzejczak doskonalili swoje umiejętności, odwiedziła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.
 Redakcja
Redakcja
Danuta Dmowska-Andrzejuk i Otylia Jędrzejczak Materiały prasowe / Danuta Dmowska-Andrzejuk i Otylia Jędrzejczak

Spotkanie w Łodzi było drugą odsłoną tegorocznego cyklu "Otylia Swim Tour". Przybyło ponad 200 adeptów pływania. W najbliższą sobotę (3.10.) zajęcia dla dzieci odbędą się w Katowicach, a 24 października w Rybniku.

- To nasze piąte spotkanie w Łodzi, w tym czwarte w ramach Otylia Swim Tour. Jestem dumna z tego, że zarówno miasto Łódź, jak i Ministerstwo Sportu zaufało Fundacji Otylii Jędrzejczak. Dzięki wsparciu tych dwóch podmiotów nasz projekt odbył się w Łodzi - mówiła Otylia Jędrzejczak.

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk podkreśliła, że szczególnie w czasie pandemii bezpieczne zajęcia dla dzieci są bardzo ważne.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sprinterzy w szoku! Tego na mecie nie spodziewali się

- Jestem pod ogromnym wrażeniem determinacji Otylii i całej fundacji, że ten Otylia Swim Tour się odbywa, oczywiście w reżimie sanitarnym. Serce rośnie, gdy widzimy tak wielką rzeszę młodych ludzi zainteresowanych pływaniem. Od zawsze angażuję się w takie inicjatywy, wcześniej jeszcze wspólnie z Otylią w Stowarzyszeniu Sportu Kobiet, ale też przy jej projektach. Fundacja Otylii Jędrzejczak zasługuje na obecność ministra sportu - mówiła minister Dmowska-Andrzejuk.

W trakcie zajęć uczestnicy Otylia Swim Tour mieli zapewnione maksymalnie możliwe bezpieczeństwo związane z zagrożeniem wirusem SARS-Cov-2. Wszyscy musieli regularnie dezynfekować ręce, a w trakcie uroczystego otwarcia i zajęć w hali zachowywali dystans. Otrzymali też specjalne „kominy” do zasłaniania ust i nosa.

- Po raz kolejny największy Otylia Swim Tour odbył się w Łodzi. To jest projekt kompleksowy, skierowany zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do ich rodziców, bo przecież dla opiekunów organizujemy specjalne wykłady dietetyka sportowego i psychologa sportowego. Jestem z tego projektu bardzo dumna, bo dzięki niemu wyszukujemy młode talenty. To projekt powszechny, dzieci nie muszą pływać doskonale, a przyjeżdżają do nas, by tę technikę pływacką poprawić – dodała mistrzyni olimpijska z Aten.

Wszyscy uczestnicy Otylia Swim Tour w Świebodzicach otrzymali bogate pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. CityMotors Gdańsk i markę Grześki. W przerwie między zajęciami dzieci zjadły też posiłek regeneracyjny.

Wśród trenerów pracujących w Łodzi z młodymi adeptami pływania znalazła się także inna świetna była pływaczka - Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. - Pływanie zawodowo już porzuciłam, więc każda okazja do spotkania z Otylią, czy innym trenerami daje mi wielką przyjemność. A poza tym współpraca z Otylią to zawsze wielkie wyzwanie. Żyjemy w trudnych czasach i musimy mierzyć się z innymi wyzwaniami. Cieszę się, że Otylia i jej team podołały zadaniu. Większość dzieci bardzo tęskniła za takimi spotkaniami i przede wszystkim za ruchem, za aktywnością - mówiła wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw świata.

Podobnie, jak w trakcie zajęć w innych miastach, uczestnicy Otylia Swim Tour w Łodzi nie ukrywali, że pływanie jest ich pasją. - Lubię pływać, ponieważ to jest moje hobby. Bardzo lubię bawić się w wodzie. Trenuję w klubie UKS Siódemka w Brodnicy - mówiła dziesięcioletnia Agata.

- Bardzo lubię pływać, robię to od dziecka i pływam bardzo dobrze. To moje hobby, bardzo lubię spędzać czas w wodzie. Trenuję w klubie MKS Trójka w Szkole Podstawowej nr 173 w Łodzi, a zajęcia mam dwa razy dziennie - dodał Aleksander, jej rówieśnik.

W ramach innego projektu realizowanego przez Fundację Otylii Jędrzejczak pod nazwą "Zero jest OK", młodzież wzięła udział również w wykładzie poświęconym bezpieczeństwu nad wodą. "Zero jest OK" to nowy projekt realizowany przez fundację byłej znakomitej pływaczki. " Jego celem jest uświadomienie, jak wielkim zagrożeniem może być woda, a nazwa ma wskazywać kierunek, w którym powinniśmy podążać. Czyli do tego, by liczba utonięć wynosiła zero – mówiła Jędrzejczak.

Projekt Otylia Swim Tour finansowany jest przez Ministerstwo Sportu, a niedzielna impreza współfinansowana była ze środków Miasta Łódź.

CZYTAJ TAKŻE Otylia Swim Tour wystartował w Świebodzicach. W akcji wzięło udział blisko stu młodych adeptów pływania

CZYTAJ TAKŻE Otylia Swim Tour. Łódź czeka na młodych adeptów pływania

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×