QUIZ: Multimedaliści igrzysk olimpijskich. Rozpoznasz ich na zdjęciach? Nie masz szans na 15/15!

To były i są wielkie gwiazdy igrzysk. Multimedaliści, którzy zachwycali swoimi występami. Potrafisz ich rozpoznać na zdjęciach? To nie lada wyzwanie. Nie masz szans na 15/15!

Wybitny polski chodziarz, który zdobył aż 4 złote medale na igrzyskach.
Rafał Augustyn
Robert Korzeniowski
Grzegorz Sudoł
2/15
Amerykański pływak, rekordzista pod względem liczby zdobytych medali na igrzyskach. Uzbierał ich aż 32, w tym 23 złote!
Gary Hall
Aaron Peirsol
Michael Phelps
3/15
Gimnastyczka sportowa z ZSRR, która zdobyła aż 18 medali (9 złotych) w latach 1956-64.
Polina Astachowa
Łarysa Łatynina
Nelli Kim
4/15
Najszybszy człowiek na świecie. Zdobył na igrzyskach 8 medali i wszystkie złote!
Yohan Blake
Asafa Powell
Usain Bolt
5/15
Niezwykle wszechstronny sportowiec. Wygrywał w biegach sprinterskich i skoku w dal. Ogółem uzbierał 10 medali, z czego 9 złotych.
Carl Lewis
Michael Johnson
Jeremy Wariner
6/15
To była wybitna zawodniczka, która na igrzyskach zdobyła 7 medali, w tym 3 złote.
Halina Aszkiełowicz
Teresa Ciepły
Irena Szewińska
7/15
Genialny biegacz długodystansowy, który wygrywał na dystansach 5000 i 10 000 metrów. Jego dorobek na igrzyskach to 4 medale, w tym 3 złote.
Haile Gebreselassie
Kenenisa Bekele
Hicham El Guerrouj
8/15
Tylko na jednych igrzyskach sięgnęła po 3 medale w pływaniu, z czego jeden z nich złoty!
Alicja Tchórz
Alicja Pęczak
Otylia Jędrzejczak
9/15
Niezwykle trudne zadanie. Czechosłowacka gimnastyczka, która na igrzyskach olimpijskich uzbierała 11 medali - 7 złotych i 4 srebrne.
Vera Caslavska
Agnes Keleti
Elisabeta Lipa
10/15
Dwukrotna mistrzyni olimpijska, która może jeszcze powiększyć swój dorobek.
Kamila Skolimowska
Anita Włodarczyk
Joanna Fiodorow
11/15
Legenda polskiego pięściarstwa, dwukrotny mistrz olimpijski. Na zdjęciu z lewej.
Jerzy Kulej
Waldemar Baszanowski
Witold Woyda
12/15
Znakomity pływak, który zwyciężał aż na 4 igrzyskach. Jego dorobek to 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale.
Tom Jager
Ryan Lochte
Mark Spitz
13/15
Strzelczyni sportowa, która znakomicie spisała się na igrzyskach w Atlancie i Sydney. Zdobyła wówczas 3 medale - 2 złote i brązowy.
Izabela Dylewska
Agata Wróbel
Renata Mauer-Różańska
14/15
W ciągu trzech igrzysk skompletował niesamowitą kolekcję aż 8 złotych medali. Wygrywał w skoku w dal, skoku wzwyż i trójskoku.
Ray Ewry
Maxey Long
Norman Pritchard
15/15
Legenda biegów średnio- i długodystansowych. Dość powiedzieć, że w latach 1920-28 zdobył 12 medali igrzysk, w tym aż 9 złotych.