KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Festiwal Polskich Filmów Sportowych

25 filmów zakwalifikowała Komisja Selekcyjna do konkursu 1. Festiwalu Polskich Filmów Sportowych. Impreza odbędzie się w dniach 8-11 grudnia w Zakopanem. Pula nagród wynosi 70 tysięcy złotych.

AB
1 Festiwal Polskich Filmów Sportowych  Materiały prasowe / 1. Festiwal Polskich Filmów Sportowych.

Do otwartej selekcji zgłoszono 58 tytułów. Wśród zakwalifikowanych obrazów jest 12 filmów długometrażowych i 13 krótkometrażowych.

"Ze względu na wysoki i bardzo równy poziom zgłoszonych propozycji zdecydowaliśmy o dopuszczeniu w sekcji krótkometrażowej 13, a nie jak stanowi regulamin 12 pozycji – mówi Maciej Muzyczuk, dyrektor artystyczny festiwalu. – Stanęliśmy nie tylko przed kłopotem bogactwa, ale przede wszystkim różnorodności. Zwłaszcza w selekcji filmów krótszych, gdzie musieliśmy oceniać zarówno propozycje zrealizowane przez profesjonalistów z dużym stażem, studentów szkół filmowych, jak i twórców - amatorów, którzy swoją sportową pasję starali się przełożyć na język filmowy. Projekcje konkursowe, na które wstęp będzie wolny, odbędą się w dniach 8-11 grudnia 2021 w Zakopanem w kinie Giewont."

"Jury przyzna po jednej Nagrodzie Głównej – Złotego Mamuta – w kwocie 15 i 10 tysięcy złotych (odpowiednio za film długo- i krótkometrażowy). Ponadto gratyfikacjami finansowym uhonorowane zostanę wyróżnienia w obu sekcjach konkursowych. Przyznane zostaną też Nagroda Publiczności oraz Nagroda Specjalna.
Oferta, którą wybraliśmy jest szalenie różnorodna i jestem pewien, że zadowoli widzów festiwalu. Ne pewno będzie wyzwaniem dla jurorów, którym przyjdzie oceniać zarówno znane i już nagradzane w świecie filmy, jak i autorskie, amatorskie etiudy realizowane z myślą o niewielkiej widowni w internecie. To zresztą wydaje mi się być największą siłą tego najmłodszego z polskich festiwali filmowych: różnorodność gatunków, które łączy wspólny mianownik, czyli opowieść o ludziach, których pasją jest sport" – podsumowuje Maciej Muzyczuk.

Galę Finałową, na której wystąpi skrzypaczka Kasia Szubert zaplanowano na 11 grudnia, także w kinie Giewont. Podczas Festiwalu odbędą się imprezy towarzyszące z udziałem gwiazd polskiego sportu oraz uczestników konkursu. Działać będzie także Studio Festiwalowe.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i jest przeglądem najlepszych produkcji dokumentalnych o tematyce sportowej, które powstały w latach 2017-21.

Więcej informacji stronie www.festpfs.pl.


Skład Komisji Selekcyjnej:

Jakub Maj – producent filmowy i wykładowca akademicki, absolwent PWSFTViT w Łodzi, właściciel domu produkcyjnego Maj Film;
Tomasz Motyl – realizator, reżyser telewizyjnych widowisk i festiwali m.in. w Sopocie, Opolu i Mrągowie, wielokrotnie uhonorowany nagrodami za wysoki profesjonalizm;
Maciej Muzyczuk – reżyser filmów dokumentalnych, producent filmowy i telewizyjny, były dziennikarz sportowy;
Sławomir Witek – operator filmów fabularnych i dokumentalnych, reżyser ekranizacji dokumentalnych, często o tematyce sportowej..

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×