Były piłkarz Ekstraklasy i trener Polaków w sejmie! Jak w wyborach poszło ludziom sportu?

W wyborach parlamentarnych 2023 nie mogło zabraknąć przedstawicieli sportu. Sprawdź, jak poszło faworytowi Justyny Kowalczyk, byłemu piłkarzowi Ekstraklasy czy uczestnikom igrzysk olimpijskich.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Jakub Kot


W tym roku na start w wyborach parlamentarnych zdecydował się brązowy medalista mistrzostw świata juniorów w skokach narciarskich - Jakub Kot. Były zawodnik i trener, a prywatnie brat innego skoczka - Macieja Kota był faworytem Justyny Kowalczyk, która oświadczyła, że odda na niego głos.

Kot pojawił się na liście KKW Koalicji Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu numer 14. Otrzymał 5092 głosy, co pod względem wyników pozwoliło mu zająć czwarte miejsce na liście. Według wyliczeń, KO wywalczyła tylko dwa mandaty w tym okręgu, dlatego Kota zabraknie w sejmie kolejnej kadencji.
 
Dostał się za to inny przedstawiciel skoków narciarskich, o czym przeczytasz na następnej stronie.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Brałe(a)ś udział w wyborach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • Andrzej Goździewski Zgłoś komentarz
  Zamiast pozostać i być zapamiętanym jako świetny sportowiec czy artysta idą do polityki i zostają pośmiewiskiem
  • mektub Zgłoś komentarz
   Ciekawe czy pan Siemaszko będzie takim wiarygodnym posłem jakim był piłkarzem kiedy to rączkę gola strzelał i zabrakło jaj żeby się przyznać??
   • Bomek z Tamy Zgłoś komentarz
    Kuba Kot twierdzi, że polityk ma decydować czego uczą się wszystkie dzieci w całej Polsce i że wszystkie mają uczyć się tego samego :) Kuba Kot twierdzi, że Polacy muszą płacić 50
    Czytaj całość
    procent podatki, bo inaczej ludzie nie będą mieli za co się leczyć, a starzy poumierają z głodu. Kuba Kot twierdzi, że trzeba przemysł przenosić do Chin, a w Europie go niszczyć, bo za 10-20 lat nastąpi katastrofa Ziemi ;) Te i inne foliarskie treści głosi od dawna partia, z jakiej startował :)