PGE Stadion Narodowy gwarantem wielkich emocji. Minęły cztery lata od oficjalnego otwarcia!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Cztery lata temu otwarty został Stadion Narodowy w Warszawie. Obiekt zbudowany na Euro 2012 spełnia swoją rolę nie tylko jako stadion piłkarski. Odbywały się na nim m.in. mecz siatkówki, Grand Prix na żużlu, koncerty czy projekcja filmu "Miasto 44".

1
/ 10

Mecz Polska - Niemcy 2:0

To było najważniejsze zwycięstwo reprezentacji Polski na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Pokonaliśmy Niemców 2:0 po golach Arkadiusza Milika oraz Sebastiana Mili.

Dzięki kompletowi punktów cała Polska uwierzyła, że jesteśmy w stanie awansować na Euro 2016, a Niemcy nabrali do nas szacunku. Był to również najlepszy mecz w kadencji Adama Nawałki i niezapomniana chwila dla kibiców reprezentacji Polski.

Warto dodać, że Biało-Czerwoni na PGE Stadionie Narodowym rozegrali dotychczas piętnaście spotkań, z których siedem zakończyło się wygranymi Polaków. W sześciu pojedynkach zanotowano remisy, a tylko dwa razy lepsi byli rywale.

2
/ 10

Żużlowe Grand Prix Polski

Co prawda pierwsza edycja Grand Prix Polski na PGE Stadionie Narodowym zakończyła się klapą, ale organizatorzy wyciągnęli wnioski i drugie w historii żużlowe zawody na obiekcie w stolicy naszego kraju mają być wielkim sukcesem i promocją tej dyscypliny sportu.

Podczas Grand Prix w Warszawie trybuny stadionu wypełniły się po brzegi, lecz kibice zamiast pasjonujących wyścigów oglądali problemy z maszyną startową i nawierzchnią toru. Turniej przerwano po dwunastu biegach, a zwycięzcą został Słoweniec Matej Zagar.

Na Narodowym rozegrano również inne imprezy związane ze sportami motorowymi. Kibice byli świadkami Verva Street Racing, Top Gear Live i Nitro Circus Live.

3
/ 10

Memoriał Kamili Skolimowskiej

Zawody te były prawdziwym lekkoatletycznym świętem, a rekordem świata w biegu na 100 metrów w hali uświetnił je światowej klasy sportowiec Usain Bolt. Oprócz rywalizacji sprinterów, w Warszawie rozegrano również konkursy rzutu młotem, pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, skoku wzwyż i skoku w dal.

Oprócz Bolta o triumf walczyli m.in. Tomasz Majewski czy Anita Włodarczyk. Organizatorzy, zachęceni sukcesem postanowili, że areną kolejnej edycji również będzie Stadion Narodowy i impreza odbyła się we wrześniu 2015 roku.

4
/ 10

Mecz otwarcia mistrzostw świata w siatkówce

Organizatorzy mistrzostw świata w siatkówce wpadli na, wydawałoby się, szalony pomysł i zdecydowali się na to rozegranie meczu otwarcia na Stadionie Narodowym. Inauguracyjne spotkanie MŚ Polska - Serbia przyciągnęło 30 sierpnia 2014 roku na trybuny ponad 62 tysiące kibiców, co jest niesamowitym wynikiem, jeśli chodzi o liczbę widzów podczas spotkania siatkówki.

Wydarzenie to było szeroko komentowane nie tylko w kraju, ale również i na świecie. Tuż przed rozpoczęciem pojedynku odbyła się ceremonia otwarcia czempionatu. Przypomnijmy, że Polacy pokonali Serbów 3:0, a w mistrzostwach Biało-Czerwoni zdobyli drugi w historii złoty medal.

5
/ 10

Windsurfing na Narodowym" - Halowy Puchar Świata w Windsurfingu

20 tysięcy kibiców oglądało finały zawodów halowego Pucharu Świata w windsurfingu. Na Stadionie Narodowym wyłoniono zwycięzców w kategoriach freestyle, slalom oraz jump.

Basen, długi na 90 i szeroki na 33 metry, napełniano przez dwa dni. Oficjalnym dostawcą wody do zbiornika były warszawskie wodociągi. Wypełniło go trzy tysiące metrów sześciennych wody.

6
/ 10

Koncerty

PGE Stadion Narodowy to nie tylko arena sportowych zmagań. Odbyło się na nim kilkanaście koncertów gwiazd światowego formatu. Pierwszy z nich zorganizowano 29 stycznia 2012 roku i była to impreza otwarcia obiektu. W koncercie pod nazwą "Oto jestem!" zagrało kilka polskich zespołów.

Później fani na Narodowy ściągali po to, by posłuchać utworów Madonny, Coldplay, Beyonce, Paula McCartney'a, Depeche Mode, Metalliki czy AC/DC. W 2014 roku odbył się tu Orange Warsaw Festival, na którym zagrał między innymi David Guetta.

7
/ 10

Euro 2012

Stadion Narodowy w Warszawie został zbudowany z myślą o mistrzostwach Europy, które w 2012 roku odbyły się w Polsce i Ukrainie. To na tym obiekcie odbyła się ceremonia rozpoczęcia mistrzostw, a także mecz otwarcia, w którym Polska zmierzyła się z Grecją. To spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a z trybun obserwowało je 59 070 widzów.

Pierwszego gola mistrzostw strzelił Robert Lewandowski.

W trakcie całego turnieju na Stadionie Narodowym rozegrano trzy spotkania fazy grupowej, a także ćwierćfinał i półfinał.

8
/ 10

Superfinał PLFA: Giants Wrocław - Warsaw Eagles

Football amerykański to wciąż mało popularna dyscyplina w Polsce, ale działacze związani z tym sportem robią wszystko, by nad Wisłą rozpropagować tę widowiskową rywalizację, która jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych.

W tym celu na Stadionie Narodowym 15 lipca 2013 roku rozegrano Superfinał Polskiej Ligi Footballu Amerykańskiego, w którym ekipa Giants Wrocław pokonała Warsaw Eagles 29:13. Kibice zgromadzeni na trybunach chociaż przez chwilę mogli poczuć się jak podczas pojedynku NFL.

9
/ 10

Projekcja filmu "Miasto 44"

Ponad 10 tysięcy osób, a wśród nich ówczesny prezydent Polski Bronisław Komorowski, a także weterani powstania warszawskiego wzięli udział w projekcji filmu "Miasto 44", który znalazł się w oficjalnym programie obchodów 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Reżyserem filmu jest Jan Komasa, a na płycie stadionu ustawiono wielki ekran kinowy, na którym wyświetlono seans.

10
/ 10

 

Finał Ligi Europy: Dnipro Dniepropietrowsk - Sevilla FC 2:3

28 maja 2015 roku na PGE Stadionie Narodowym rozegrano Finał Ligi Europy. Zmierzyły się w nim zespoły Dnipro Dniepropietrowsk oraz Sevilla FC. Po pełnym emocji spotkaniu lepsi okazali się Hiszpanie, którzy wygrali 3:2 i mogli cieszyć się z czwartego w historii triumfu w tych rozgrywkach.

Jedną z bramek dla zespołu z Hiszpanii zdobył Grzegorz Krychowiak. Mecz z trybun obserwowało 45 tysięcy kibiców. Była to kolejna wielka impreza, która rozegrana została na warszawskim obiekcie i przysporzyła fanom wielu emocji.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (8)
avatar
RECON_1
31.01.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Największe to miałem na GP,szkoda ze winni wciąż bez kar zostali.  
avatar
yes
28.01.2016
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Były emocje żużlowe. W końcu uznano, że SGP w kwietniu 2015 odbyło się. Teraz emocjonujemy się reklamami na maj 2016.  
OXO
28.01.2016
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Ludzie czy to wina stadionu w Warszawie że Olsen spaprał widowisko?? Zamiast sie cieszyc że mamy w Polsce takie stadiony to wieczne psioczenie 15 lat temu nikomu sie nawet nie śniły takie obiek Czytaj całość
avatar
Speedway King
28.01.2016
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
Pan redaktor (a wlasciwie radaktorzyna) nie powinien tego zdarzenie rozpatrywac w kategoriach emocji,i to na dodatek WIELKICH no chyba ze w negatywnym tego slowa znaczeniu.Mialo byc swieto,przy Czytaj całość
avatar
tomas68
28.01.2016
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Nie ma się czym chwalić ten obiekt to zwykły kicz a do tego ma już swoje fatum w niejednej dyscyplinie.