KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

CSIO 5* Sopot Horse Show 2021. Najważniejsze zawody w Polsce wracają po rocznej przerwie do Sopotu!

Od 17 do 20 czerwca oczy całego świata zwrócone będą na sopocki Hipodrom. To właśnie w tym wyjątkowym nadmorskim kurorcie, rozegrane zostaną najważniejsze Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody w CSIO5* Sopot Horse Show 2021.
MG
CSIO 5* Sopot Horse Show 2021 Materiały prasowe / CSIO 5* Sopot Horse Show 2021

Impreza ta od lat przyciąga wielkie nazwiska, a zbliżające się Igrzyska Olimpijskie sprawią, że wielu zawodników przyjedzie właśnie tu potwierdzić swoją formę.

Podczas czterech dni rywalizacji na najwyższym poziomie rozegranych zostanie dziesięć konkursów. Aż w pięciu z nich zawodnicy walczyć będą o punkty do Rankingu Longines na podstawie którego, tworzona jest lista najlepszych zawodników na świecie. Już teraz wiemy, że w piątek 18 czerwca rozegrany zostanie konkurs Grand Prix, a w niedzielę o godz. 12:00 rozpocznie się wyczekiwany przez wszystkich drużynowy Puchar Narodów.

Gigantyczna pula nagród przewidziana dla zawodników wynosząca ponad 2 miliony złotych oraz fakt, że nieco ponad miesiąc po zawodach w Sopocie najlepsi jeźdźcy z całego świata rozpoczną swoje zmagania w igrzyskach olimpijskich sprawia, że spodziewamy się w tym roku wyjątkowo mocniej obsady. Najważniejsze konkursy to oczywiście Grand Prix oraz Puchar Narodów, który po raz trzeci rozegrany zostanie w ramach rywalizacji drużyn elitarnej I Dywizji, która nazywana jest jeździecką superligą.

Międzynarodowe Zawody CSIO w Sopocie rozegrane zostały po raz pierwszy w 1983 r., a tegoroczna edycja będzie 23. rozegraną na terenie sopockiego Hipodromu. Na przestrzeni lat poziom zawodów stopniowo wzrastał, zyskując zaufanie Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej oraz zawodników. Efektem tego jest przyznanie Sopotowi możliwości organizacji zawodów na poziomie 5* oraz przeprowadzenia Pucharu Narodów w ramach rozgrywek I dywizji.

„COVID oraz koński wirus Herpes, z którym musieliśmy się zmagać na początku tego roku mocno namieszały w świecie jeździeckim. W wielu krajach wciąż odwoływane bądź przekładane są największe imprezy, jednak nasz cały zespół intensywnie pracuje nad tym byśmy mogli bezpiecznie przeprowadzić całe zawody. Ten rok będzie na pewno wyjątkowym. Ze względu na okoliczności w Pucharze Narodów zobaczymy 10, a nie jak dotychczas 8 zespołów, to sprawi, że cała rywalizacja będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Igrzyska Olimpijskie też dołożą do tego swoją cegiełkę. Do Polski przyjedzie m.in. drużyna USA. Będą oni walczyć nie tylko o jak najlepszy wynik, ale również o powołanie do kadry IO, także nikt nie będzie się tutaj oszczędzał, a nam zapewni to emocje na najwyższym poziomie.” – zaznacza Kaja Koczurowska – Wawrzkiewicz prezes Hipodrom Sopot.

W tym roku podczas Międzynarodowych Zawodów CSIO5*, po raz pierwszy rozegrane zostanie również CSIO Sopot Young Stars. Jest to propozycja dla młodych sportowców mająca na celu promowanie jeździectwa i zachęcanie do ciągłego podnoszenia swoich umiejętności. By móc wystartować obok najlepszych jeźdźców z całego świata muszą oni przejść przez kwalifikacje, które od lutego rozgrywane są w sześciu ośrodkach w całej Polsce. Dodatkowo na niedzielę zaplanowany został konkurs specjalny w związku z obchodami 120-lecia Miasta Sopot.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×