Rosjanie wyrzuceni z trybun na MŚ. Tylko spójrz, co założyli

Międzynarodowa Federacja Judo dopuściła do startu w mistrzostwach świata reprezentację Rosji. Nie obyło się jednak bez skandalu.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
MŚ 2023 w judo/kibice z Rosji Getty Images / Getty Images/twitter.com/heraskevych / Na zdjęciu: MŚ 2023 w judo/kibice z Rosji
Międzynarodowa Federacja Judo (IJF) zareagowała na zachowanie trójki kibiców z Rosji, którzy na mistrzostwach świata w Dausze propagowali symbol rosyjskiego nacjonalizmu i separatyzmu.

Rosjanie zostali wyproszeni z trybun przez organizatorów. Na zdjęciu (patrz poniżej), które trafiło do sieci, widać sympatyków judo, siedzących na trybunach Ali Bin Hamad Al Attiyah Arena z przypiętymi wstążkami św. Jerzego.

Symbole w czarno-pomarańczowe paski nosili z dumą m.in. prorosyjscy separatyści w Donbasie i na Krymie.

Akcja "Wstążka św. Jerzego" została zainicjowana przez agencję RIA Nowosti w 2005 r. w 60. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Jej celem jest upamiętnienie poległych w boju i świętowanie Dnia Zwycięstwa (9 maja).

W Ukrainie wstążka jest uważana za symbole nacjonalizmu, separatyzmu i inwazji zbrojnej, za którymi stoi reżim Putina.

"Haniebne działania, które zwiększają liczbę ofiar i podsycają ludobójstwo Ukraińców" - skomentował skandal na trybunach w Dausze ukraiński olimpijczyk Władysław Heraskiewicz.

Zobacz:
Rosjanie wracają do międzynarodowych zawodów. Polski prezes nie gryzie się w język
Skandaliczna decyzja kolejnego związku sportowego ws. Rosjan. I jeszcze to tłumaczenie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: skandaliczne zachowanie pięściarza. Sędzia musiał przerwać walkę
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×