WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rotax w Bydgoszczy! Efektowny weekend MP

W drugi weekend maja na torze w Bydgoszczy odbyła się trzecia runda Rotax Max Challenge Poland. Kartingowe Mistrzostwa Polski zgromadziły na starcie prawie 70 kierowców. Widzieliśmy efektowne wyścigi i walkę o punkty w klasyfikacji mistrzowskiej.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Materiały prasowe / Łukasz Iwaniak (Mdia4U)

Wspierana przez Polski Koncern Naftowy Orlen seria kartingowa Rotax Max Challenge Poland rozegrała w Bydgoszczy trzecią rundę sezonu. Nie zabrakło niespodzianek i emocjonujących wyścigów na tym słynnym kartodromie. W latach 90. w Bydgoszczy odbywały się eliminacje kartingowych mistrzostw świata, w których występowała cała plejada późniejszych gwiazd motosportu z kierowcami F1 na czele. Jednym z nich był Jarno Trulli, wówczas włoski kierowca kartingowy.
W miniony weekend na bydgoskim kartodromie wystartowali kierowcy Rotax, którzy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych zawodników, w kategorii Micro Max tryumfował Maksymilian Obst z teamu Bambini Racing, który na mecie finału wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej Macieja Gładysza (Gładysz Karting Team) oraz Julię Obłój (K-Dyno Kart).

W kategorii Mini Max najszybszy był Karol Kręt (K-Dyno Kart), który zaliczył pierwsze zwycięstwo w finale. Zawodnik z Biłgoraja wyprzedził Oliwiera Pyłkę (Uniq Racing) i Szymona Szerszenia z Bambini Racing. Cała trójka wysoko plasuje się w klasyfikacji generalnej tegorocznych rozgrywek.

Wśród juniorów swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie uzyskał Piotr Świeżaczyński (Jastrzębski Racing), który w finale finiszował przed faworytami Sylwestrem Aleksiejevasem i Kamilem Doniczem (obaj Uniq Racing). Emocji nie brakowało również w kategoriach seniorskich. W Rotax Max Senior wygrał Mateusz Pyłka (Uniq Racing), który okazał się lepszy od dwukrotnego zwycięzcy w tym sezonie Mateusza Kaprzyka (Jastrzębski Racing) oraz Dawidem Dziochą (Inter Cars Karting Team).Jednak najciekawiej wyglądała walka w kategorii DD2 Max, w której prowadzona jest również klasyfikacja dla kierowców, którzy ukończyli 32 lata.
W DD2 Max po raz trzeci zwyciężył Kacper Bielecki (Inter Cars Karting Team), ale liderem klasyfikacji generalnej wciąż jest Karol Jurmanowicz (Wyrzykowski Motorsport), drugi na mecie finału w Bydgoszczy. Trzecia pozycja przypadła w udziel Ukraińcowi Kiryllowi Biryukowi (JR Racing), który wygrał jednocześnie klasyfikację DD2 Masters. Kolejne miejsca wśród "mastersów" zajęli Tomasz Ferdin (Wyrzykowski Motorsport) i Zbigniew Marek (team prywatny).

Liderami klasyfikacji generalnych są Maciej Gładysz, Karol Kręt, Kamil Donicz, Mateusz Pyłka, Karol Jurmanowicz i Sławomir Murański. Kolejny weekend wyścigowy Rotax Max Challenge odbędzie się 9 czerwca na Autodromie Słomczyn pod Warszawą.

ZOBACZ WIDEO Zapowiedź Rajdu Portugalii

W tym sezonie sponsorem strategicznym Rotax Max Challenge Poland jest Polski Koncern Naftowy Orlen, a Akademia Orlen Team nominowała do swojego składu 15 najlepszych kierowców serii.

Kalendarz startów Rotax Max Challenge Poland w sezonie 2017:
II runda - 29-30/04/217 Słomczyn
III runda - 12-13/05/2017 Bydgoszcz
IV runda - 9-11/06/2017 Słomczyn
V runda - 21-23/07/2017 Poznań
VI runda - 5-6/08/2017 Słomczyn
VII runda - 16-17/09/2017 Poznań

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×