FEN 25: Marcin Szreder powraca do walk. Trudny rywal w Ostródzie

Marcin Szreder (5-3) powraca do klatki FEN. Jego rywalem 15 czerwca w ostródzkim Amfiteatrze podczas gali Fight Exclusive Night 25 będzie grudziądzanin, Kewin Wiwatowski (2-2).

Waldemar Ossowski
Marcin Szreder Materiały prasowe / fen-mma.com/Wojtek Wojciechowski / Na zdjęciu: Marcin Szreder
Dla Marcina Szredera będzie to szósty występ dla Fight Exclusive Night i ósmy zawodowy pojedynek K-1 w karierze. Zdobywca Pucharu Europy WAKO w K-1 i low-kick debiutował w klatkoringu FEN pewnym zwycięstwem na punkty z Niemcem Aytakiem Yahsim podczas gali FEN 11 "Warsaw Time".

W marcu 2017 roku podczas FEN 16 "Warsaw Reloaded" już w pierwszej rundzie pokonał Ihara Kamkou, dwukrotnie powalając go na deski, zanim narożnik Białorusina zdecydował się rzucić na ring ręcznik. Do historii FEN przeszły szczególnie emocjonujące starcia Szredera z Arturem Bizewskim oraz z Rafałem Korczakiem. W tym drugim pojedynku o zwycięstwie zadecydowała dogrywka.

Kewin Wiwatowski to 24-letni grudziądzanin, który starty w K-1 przeplata z występami w MMA. W przeszłości rywalizował w dwóch kategoriach wagowych - półciężkiej i ciężkiej. W styczniu tego roku Wiwatowski wygrał w 3. rundzie przez TKO z Mateuszem Janu. Dobrą passę grudziądzanin kontynuował w formule mieszanej. Po emocjonującym boju wygrał z niepokonanym Pawłem Zakrzewskim. Wiwatowski rozprawił się z rywalem w 2. rundzie.