Ważna informacja dotycząca Rafała Majki. Oficjalny komunikat ze strony jego klubu

Znakomita wiadomość dla fanów polskiego kolarstwa. Rafał Majka przedłużył swój kontakt z ekipą UAE Team Emirates. 32-latek w tym teamie będzie występował do końca 2024 roku.

Jakub Laskowski
Jakub Laskowski
Rafał Majka Getty Images / Tim de Waele / Na zdjęciu: Rafał Majka
Rafał Majka w zespole UAE Emirates występuje od 2020 roku. Wcześniej przez cztery lata jeździł w Bora-Hansgrohe. Jego obecny pracodawca podpisał również umowy z Diego Ulissim, Brandonem McNultym oraz Mikkelem Bjergiem.

Kolarz z Zegartowic w tym roku wygrał dwa etapy Tour of Slovenia i zajął drugie miejsce w całym wyścigu. Na 7. miejscu ukończył rywalizację w imprezie w UAE Tour. W 2021 roku wygrał również etap Vuelta a Espana. Oczywiście ma na koncie wygrane etapy podczas Tour de France oraz brązowy medal olimpijski z Rio 2016.

Kontuzja mięśnia czworogłowego, której doznał w tegorocznym Tour de France, niestety wykluczyła go z udziału w Tour de Pologne. Do urazu doszło podczas wspinaczki na Mur de Peguere - podczas 16. etapu z Carcassonne do Foix. Polakowi zerwał się łańcuch w rowerze i przez to ucierpiała noga.

Jak podają nieoficjalne źródła, bardzo możliwe jest to, że najlepszego polskiego górala zobaczymy na trasie Vuelta a Espana. Wyścig dookoła Hiszpanii zaczyna się tuż po skończeniu ścigania w Polsce, 19 sierpnia.

Vuelta rozpocznie się w Holandii, a gospodarzem otwarcia będą Utrecht i Brabancja Północna.

Czytaj także:
Zaskoczyli na koniec. Polski klub skompletował skład na nowy sezon!
Wojowała ze związkiem, jest przełom. Nowe informacje ws. Sułe

ZOBACZ WIDEO: Messi haruje na początku sezonu, a żona?! Te zdjęcia robią furorę
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×