Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wyścig Dookoła Mazowsza próbą generalną przed Tour de Pologne

We wtorek 26 lipca prologiem na terenie Warszawskich Wyścigów Konnych rozpocznie się 54. edycja Wyścigu Dookoła Mazowsza. Kolejny wyścig zaliczany do cyklu BGŻ ProLigi będzie dla kilku kolarzy próbą generalną przed rozpoczynającym się już na początku sierpnia Tour de Pologne.

Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak

Na starcie Wyścigu Dookoła Mazowsza staną kolarze czołowych polskich grup: CCC Polsat Polkowice, Bank BGŻ, Team BDC, Legia Felt oraz ekipy zagraniczne z Czech, Słowacji, Holandii, Niemiec i Białorusi. Dla grupy CCC Polsat Polkowice wyścig będzie generalnym sprawdzianem przed Tour de Pologne.

W awizowanym składzie "pomarańczowych" znalazło się czterech kolarzy z wstępnie wyselekcjonowanej grupy na Tour de Pologne. Obok lidera BGŻ Proligi Łukasza Bodnara będą to Bartłomiej Matysiak, Mateusz Taciak i Błażej Janiaczyk. Niewykluczone, że dobra postawa na drogach Mazowsza innych kolarzy przekona selekcjonera Piotra Wadeckiego do włączenia ich do kadry na wyścig Dookoła Polski.

Trasa tegorocznego wyścigu Dookoła Mazowsza podzielona została na prolog i cztery etapy. Po wtorkowym prologu poznamy liderów poszczególnych klasyfikacji. W środę rozegrany zostanie pierwszy i zarazem najdłuższy etap dookoła Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie kolarze do pokonania będą mieli 200 kilometrów. Kolejne etapy prowadzić będą dookoła Kozienic oraz ze Zwolenia do Szydłowca. Wyścig zakończy się w sobotę odcinkiem ze startem i metą w Szydłowcu.

Wyścig Dookoła Mazowsza prawdopodobnie nie zmieni układu sił w klasyfikacji generalnej BGŻ ProLigi. Pozycję lidera utrzymać powinien Łukasz Bodnar, którego najgroźniejsi konkurenci, a zarazem koledzy z zespołu Tomasz Marczyński i Marek Rutkiewicz nie staną na starcie. Przy dobrym występie szansę na włączenie się do walki i nadrobienie straty będzie miał Marcin Sapa z grupy BDC, który sklasyfikowany jest na czwartym miejscu, tracąc do lidera 64 punkty. Za wygranie wyścigu i wszystkich etapów do zdobycia będzie łącznie 70 punktów.

Relacja z wyścigu Dookoła Mazowsza na antenie stacji TVP Sport wyemitowana zostanie w poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 16:15.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa (nadesłał Paweł Krygier)
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×