Kwiatkowski czwarty na siódmym etapie Tour of Britain i drugi w "generalce"

Michał Kwiatkowski zajął czwarte miejsce na siódmym etapie wyścigu Tour of Britain. Polak w klasyfikacji generalnej jest drugi.

Piotr Ziemka

Etap z Camberley do Brighton był najdłuższym w Tour of Britain 2014, bo liczył 225 kilometrów. Zwycięzcą został Julien Vermote z drużyny Omega Pharma - Quick Step, w której składzie jest dwóch Polaków. 23 sekundy stracili do triumfatora Ignatas Konovalovas oraz Dylan van Baarle. Michał Kwiatkowski dojechał do mety 80 sekund po Belgu.

Wysoko uplasował się też Marcin Białobłocki, którego sklasyfikowano na trzynastym miejscu. Zawodnik grupy Velosur - Giordana był aktywny na etapie. Wywalczył trzecie pozycje na dwóch lotnych premiach  i jednej górskiej.

Dwie minuty i 34 sekundy do triumfatora stracił Alex Dowsett. Kwiatkowski wyprzedził więc kolarza grupy Sky, ale pozostał na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Nowym liderem został van Baarle (czternasty po sześciu etapach), Dowsett zaś spadł na dziesiątą lokatę. Holender ma 19 sekund przewagi nad Polakiem. Ostatniego dnia rywalizacji zostanie rozegrana jazda indywidualna na czas. Mistrzem olimpijskim w tej specjalności jest reprezentant gospodarzy - Bradley Wiggins. Zawodnik grupy Sky ma o 47 sekund gorszy czas od lidera.

Kwiatkowski zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej, w której zdobył 63 punkty. Drugi Ben Swift uzyskał 55 "oczek".