Zwycięstwo CCC Polsat w drużynowych MP

Zawodnicy grupy CCC Polsat wygrali drużynowe mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Na podium stanęły również dwa zespoły BDC MarcPol.

Piotr Ziemka

Kolarze mieli do pokonania 40 kilometrów na trasie Godziesze Wielkie - Brzeziny - Opatówek - Godziesze Wielkie. Złote medale wywalczyli: Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Jarosław Marycz i Mateusz Taciak. Zawodnicy drużyny z Polkowic uzyskali 44.02,593. Kiendyś i Kurek w piątkowej jeździe dwójkami również uplasowali się na pierwszej pozycji.

Trzy sekundy do zwycięzców stracili: Paweł Bernas, Kamil Gradek, Robert Radosz oraz Adam Stachowiak z BDC MarcPol. Grupa z Nowego Dworu Mazowieckiego triumfowała w dwóch poprzednich edycjach krajowego czempionatu.

Trzecie miejsce zajął drugi zespół BDC. Błażej Janiaczyk, Piotr Kirpsza, Mateusz Komar, a także Eryk Latoń mieli czas 44.57,140. Sklasyfikowano dwanaście ekip.