Wielka gra w Sobótce. Najlepsi kolarze powalczą o mistrzostwo kraju

Pod koniec czerwca odbędą się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. - Jestem przekonany, że będzie to najlepsza impreza na świecie - mówi prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Wacław Skarul.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Najważniejsze wydarzenie roku w polskim kolarstwie ugoszczą Sobótka, Strzelin i Kondratowice. Odbędzie się ono w dniach 24-28 czerwca. - W ciągu roku jako związek rozdajemy około trzystu koszulek mistrza Polski w różnych kategoriach. Dla każdego najważniejsza jest jednak ta jedna, zdobyta w wyścigu ze startu wspólnego. A ten tegoroczny będzie szczególny - mówi Skarul.
Na starcie zawodów staną najlepsi polscy kolarze. -  Znajdzie się wśród nich aktualny mistrz świata, Michał Kwiatkowski. Nasi zawodnicy prezentują wysoki poziom, a i dyrektorzy sportowi mają sobie coś do udowodnienia. Wierzę w synergię i współpracę. Połączenie potencjału organizacyjnego LangTeamu i zespołu KS Ślęża Sobótka Przemysława Bednarka świetnie temu wydarzeniu wróży - podkreśla prezes PZKol.

Rywalizacja potrwa cztery dni. Zawody będą szeroko relacjonowane w mediach, a transmisje z jazdy indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn przeprowadzi Telewizja Polska. - Sztuką jest dobrze zorganizować zawody, ale również dobrze je pokazać - mówi Lang. - To musi być prawdziwy spektakl.

Wszyscy na rowery! Rusza Tauron LangTeam Race

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×