Wszyscy na rowery! Rusza Tauron LangTeam Race

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

12 kwietnia odbędzie się pierwszy wyścig z cyklu Tauron LangTeam Race. - Liczymy, że coraz więcej osób będzie chciało się poczuć jak Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka - mówi Czesław Lang.

W tym artykule dowiesz się o:

Otwarcie cyklu wyścigów dla amatorów ugości Sobótka. Kolejne imprezy odbędą się w Rzeszowie (31.05), Gdańsku (14.06), Krokowej (05.07) i Bytowie (30.08). Uczestnicy będą się ścigać w kilku kategoriach wiekowych na trasach różnej długości. [ad=rectangle]

- Polacy kochają jeździć na rowerach i mają w genach rywalizację. Wierzymy, że w tych zawodach na starcie pojawią się tysiące osób chcących udowodnić, że są najlepsze - mówi z uśmiechem prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Wacław Skarul.

- Jest zapotrzebowanie na to, aby uatrakcyjnić ludziom spędzanie wolnego czasu - wyjaśnia z kolei Lang. - W Polsce cztery i pół miliona ludzi deklaruje, że czynnie jeździ na rowerze. My to widzimy i stąd organizacja takich imprez jak Tauron Lang TeamRace czy Tour de Pologne amatorów.

Zainteresowanie kolarstwem w Polsce budują sukcesy zawodowców. - Na światowych trasach pokazują się już nie tylko Majka czy Kwiatkowski. Widzimy Przemka Niemca, Macieja Bodnara, kolarzy grupy CCC... Dla polskiego kolarstwa zaczęły się dobre czasy - mówi Lang.

{"id":"","title":""}

Źródło: Agencja TVN/x-news

- Prawie pięć milionów Polaków uprawia ten sport. Poświęcają oni swój czas, rozwijają pasję i inwestują zdrowie. Uważamy, że warto ich wspierać - dodaje dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR firmy Tauron, Paweł Gniadek.

Amatorskie zawody będą szeroko relacjonowane na łamach mediów. Zarówno pisanych, jak i elektronicznych. W puli nagród Tauron LangTeam Race znajdą się nagrody o wartości trzystu tysięcy złotych.

Źródło artykułu: