Alan Banaszek ze złotem, Polacy zdominowali mistrzostwa Europy

Polscy kolarze zdominowali mistrzostwa Europy juniorów. Biało-Czerwoni w estońskim Tartu zdobyli trzy złote medale. Niedzielny wyścig ze startu wspólnego wygrał Alan Banaszek.

Kamil Kołsut
Dla 17-latka to największy sukces w karierze. Rok temu w Szwajcarii Banaszek zawodów nie ukończył. O medalu Polaka przesądził finisz z małej grupy. Za plecami naszego zawodnika kreskę minęli Stan DewulfDennis van der Horst. Dwunasty był Szymon Sajnok. Dalsze lokaty zajęli Damian Sławek, Stanisław Aniołkowski, Dawid Gieracki oraz Norbert Banaszek.
Sukces młodego zawodnika wzbudził duży entuzjazm w środowisku kolarskim.

Tegoroczne mistrzostwa Europy są dla polskiego kolarstwa pasmem sukcesów. Po złoto sięgały także Agnieszka Skalniak w jeździe indywidualnej na czas i Katarzyna Niewiadoma w wyścigu do lat dwudziestu trzech ze startu wspólnego.

Klasyfikacje medalowa mistrzostw Europy juniorów

Polska ma już zapewnione zwycięstwo w klasyfikacji medalowej. W programie ME do rozegrania pozostał jeden wyścig - rywalizacja panów do lat dwudziestu trzech ze startu wspólnego. Tak wygląda główna arena MŚ 2018 z lotu ptaka
Źródło: RUPTLY/x-news