Katarzyna Niewiadoma druga po 1/2 Giro Rosa, Chloe Hosking wygrała 4. etap

Katarzyna Niewiadoma zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Giro d'Italia Internazionale Femminile 2016 (Giro Rosa) po pięciu dniach rywalizacji (prologu i czterech etapach).

Piotr Ziemka
Newspix/Sebastian Borowski Katarzyna Niewiadoma wygrała dwa etapy wyścigu Boels Rential Ladies Tour w 2016 roku / Newspix/Sebastian Borowski. Katarzyna Niewiadoma wygrała dwa etapy wyścigu Boels Rential Ladies Tour w 2016 roku.

Czwarty etap liczył 98,5 kilometra (Costa Volpino - Lovere). 73 czołowe zawodniczki pokonały trasę w 2 godziny, 2 minuty i 24 sekundy. Zwyciężyła Australijka Tiffany Cromwell (Canyon SRAM Racing). Jako druga linię mety minęła Włoszka Maria Confalonieri (Lensword Zannata). Trzecie miejsce zajęła Francuzka Aude Biannic (Poitou Charrentes).

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv) została sklasyfikowana na trzydziestej pozycji. Podczas wtorkowego etapu Polka zdobyła jeden punkt do klasyfikacji górskiej. Z dorobkiem dziesięciu pkt plasuje się w niej na trzeciej pozycji. W "generalce" Polka nadal jest druga. Przed nią znajduje się tylko Evelyn Stevens. Amerykanka z zespołu Boels Dolmans ma trzy sekundy przewagi.

35. podczas czwartego etapu była Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini). W klasyfikacji generalnej awansowała z czternastej pozycji na trzynastą. 97. lokatę zajęła Eugenia Bujak (BTC City Lublana), która straciła do peletonu 13 sekund. Sklasyfikowano 130 zawodniczek.

Do końca wyścigu Giro Rosa 2016 pozostało pięć etapów.