Trzecie miejsce Marka Rutkiewicza na trzecim etapie wyścigu Tour of Austria

Marek Rutkiewicz z zespołu Wibatech Fuji zajął trzecie miejsce podczas trzeciego etapu wyścigu Tour of Austria. Wygrał Brendan Canty.

Piotr Ziemka

W wyścigu uczestniczą dwa polskie zespoły: Wibatech Fuji oraz CCC Sprandi Polkowice. Dla tej pierwszej grupy to drugie miejsce w czołowej trójce podczas Tour of Austria 2016. Trzeci czas sobotniego prologu uzyskał bowiem Sylwester Janiszewski. W czwartym dniu rywalizacji zawodnicy wystartowali w Stift Ardagger i przejechali 179 kilometrów oraz 700 metrów.

W 5-osobowej ucieczce jechał Marcin Mrożek. Polak z drużyny CCC wygrał jedną premię, a w sumie zdobył 14 punktów do klasyfikacji górskiej i awansował w niej na drugie miejsce. Do mety prowadził podjazd do Sonntagberg. Zwyciężył Australijczyk Brednan Canty. Drugi był Austriak Markus Eibegger, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Trzecią lokatę zajął Marek Rutkiewicz. Srebrny medalista mistrzostw Polski 2016 minął linię mety 17 sekund po zwycięzcy. W rankingu łącznym Rutkiewicz awansował z 24. pozycji na trzecią. Na szóstym miejscu uplasował się Jan Hirt. Czech z zespołu CCC, który znajduje się na czele klasyfikacji drużynowej, szósty jest też w "generalce".

Wyścig Tour of Austria 2016 składa się z prologu oraz siedmiu etapów. Ostatni odcinek zostanie rozegrany 9 lipca.