Ranking UCI: nadal prowadzi Davis

Po czterech wyścigach wciąż prowadzenie w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) utrzymuje Australijczyk Allan Davis (Quick Step).

Krzysztof Straszak

28-letni specjalista od sprintu nie zdobył punktów w Tirreno-Adriatico (był 74.), ale za to zajął miejsce tuż za podium w sobotnim klasyku Mediolan-Sanremo.

Ten wyścig, trzeci w sezonie z serii tzw. historycznych, wygrał Brytyjczyk Mark Cavendish (Columbia), który nie był wcześniej notowany, a po swoim wyczynie we włoskiej Ligurii wskoczył od razu na trzecią lokatę światowego rankingu.

Wiceliderem listy jest Hiszpan Luis Leon Sanchez, triumfator wyścigu Paryż-Nicea. Czwarte miejsce zajmuje Włoch Michele Scarponi, który wygrał poprzedzający klasyk do Sanremo etapowy wyścig Tirreno-Adriatico.

Na prowadzenie w zestawieniu państw powróciła Australia. Najlepszą ekipą jest wciąż belgijski Quick Step.

Polacy nie są ujęci w tej klasyfikacji, która jest budowana w oparciu o premie punktowe za pozycje końcowe w 24 wydarzeniach kalendarza światowego UCI.

Kolejną punktowaną imprezą jest zaliczany do klasyfikacji ProTour wyścig Dookoła Flandrii, 5 kwietnia. Następny wyścig historyczny to Paryż-Roubaix, 12 kwietnia.