Peter Kennaugh wygrał 7. etap Criterium du Dauphine, Richie Porte nadal liderem

Peter Kennaugh wygrał siódmy etap wyścigu Criterium du Dauphine 2017. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Richie Porte.
Piotr Ziemka

Siódmy odcinek wyścigu Criterium du Dauphine liczył 168 kilometrów. Start nastąpił w Aoste. W końcówce kolarze mieli do pokonania podjazd Col de Sarenne (15,3 kilometra długości; 6,9 procent średniego nachylenia - ze szczytu do końca etapu pozostawało 14,5 kilometra). Metę umiejscowiono na Alpe d'Huez (finałowa wspinaczka miała 3,7 km długości i 7,2 procent średniego nachylenia).

Wygrał Peter Kennaugh. 11 sekund po nim metę minął Ben Swift. Szóste miejsce zajął Richie Porte. Australijczyk z zespołu BMC zachował przodownictwo w klasyfikacji generalnej.

Na piętnastej pozycji uplasował się Christopher Froome, który nadal jest drugi w "generalce". Głównym pomocnikiem lidera drużyny Sky był, tak jak dzień wcześniej, Michał Kwiatkowski. Polaka sklasyfikowano na 38. miejscu.

W niedzielę odbędzie się ostatni etap - z Albertville do Plateau de Solaison (115 km)