Marcel Kittel najlepszy na finiszu szóstego etapu wyścigu Tour de France 2017

Marcel Kittel zwyciężył na szóstym etapie wyścigu Tour de France 2017. Przodownictwo w klasyfikacji generalnej zachował Christopher Froome.

Piotr Ziemka
PAP/EPA / YOAN VALAT
W szóstym dniu rywalizacji uczestnicy 104. edycji wyścigu Tour de France mieli do przejechania 216 kilometrów. Start nastąpił w Vesoul. W ucieczce jechało trzech zawodników: Belg Frederik Backaert (Wanty Groupe Gobert), Norweg Vegard Stake Laengen (UAE Team Emirates) oraz Francuz Perrig Quemeneur (Direct Energie). Na trasie były dwie górskie premie czwartej kategorii. Pierwszy zarówno na Cote de Langres (69. kilometr trasy), jak i Cote de la colline Sainte-Germaine (154. kilometr) zameldował się Quemeneur.

Kiedy do końca etapu pozostawało 90 kilometrów na jezdnię nagle spadł... parasol. Wszystkim kolarzom jadącym w peletonie udało się ominąć niespodziewaną przeszkodę. Jedyny na szóstym etapie lotny finisz (135. kilometr) wygrał Backaert. Drugi był Laengen, a trzeci - Quemeneur. Z peletonu po czwarte miejsce najszybciej finiszował jadący w zielonej koszulce lidera klasyfikacji punktowej Arnaud Demare.

Uciekinierów doścignięto trzy km przed metą. Na finiszu w Troyes najlepszy okazał się Marcel Kittel. To dla niego jedenaste zwycięstwo etapowe w Tour de France. Jako drugi metę minął Demare. Na trzeciej pozycji uplasował się Andre Greipel.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Christopher Froome. Dziesiąte miejsce zachował Rafał Majka. W klasyfikacji punktowej nadal prowadzi Demare, który zdobył 170 "oczek". Drugi jest Kittel (143 pkt).

150. Paweł Poljański Polska Bora-Hansgrohe +21:59

Czy Marcel Kittel wygra klasyfikację punktową wyścigu Tour de France w 2017 roku?