Peter Sagan zwycięzcą 1. etapu wyścigu BinckBank Tour 2017, Phil Bauhaus drugi

Peter Sagan wygrał pierwszy etap zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu BinckBank Tour. Drugie miejsce zajął Phil Bauhaus.

Piotr Ziemka
Peter Sagan PAP / Grzegorz Momot / Peter Sagan
Pierwszy etap liczył 179 kilometrów i 900 metrów. Start nastąpił w Bredzie. W ucieczce na pierwszym etapie znalazło się czterech zawodników: Belg Piet Allegaert (Sport Vlaanderen), Brytyjczyk Mark McNally (Wanty Groupe Gobert), Holender Elmar Reinders (Roompot), a także Belg Laurens de Vresse (Astana). Na dwóch lotnych premiach triumfował Allegaert. Peleton doścignął uciekinierów, kiedy do końca pozostawały trzy kilometry i o zwycięstwo rywalizowali sprinterzy.

Jako pierwszy metę w Venray minął Peter Sagan, który w piątek 4 sierpnia ukończył 74. Tour de Pologne. Słowak z zespołu Bora-Hansgrohe minął metę minimalnie szybciej niż Niemiec Phil Bauhas (Sunweb). Trzecie miejsce zajął Duńczyk Magnus Cort Nielsen (Orica).

Sagan zdobył dziesięć sekund bonifikaty do klasyfikacji generalnej. Drugi jest w niej De Vresse, który wygrał trzykrotnie na "złotym kilometrze", dzięki czemu uzyskał dziewięć sekund do "generalki".

24. był Łukasz Wiśniowski. Z kolei na 175. pozycji został sklasyfikowany Maciej Bodnar.

BinckBank Tour to kontynuacja wyścigu Eneco Tour. We wtorek odbędzie się jazda indywidualna na czas o długości dziewięciu kilometrów. Ostatni etap zostanie rozegrany w niedzielę.

Czy Peter Sagan wygra jeszcze co najmniej jeden etap wyścigu BinckBank Tour w 2017 roku?