MŚ 2017 w kolarstwie: złoto w czasówce dla Bjerga, dramat Powlessa. 23. miejsce Brożyny

Mikkel Bjerg znokautował rywali w jeździe indywidualnej na czas zawodników do lat 23 w ramach mistrzostw świata. Najlepszy z Polaków, Piotr Brożyna, sklasyfikowany został na 23. miejscu.

Łukasz Witczyk
Na zdjęciu od lewej: Brandon McNulty, Mikkel Bjerg oraz Corentin Ermenault PAP/EPA / MARIT HOMMEDAL / Na zdjęciu od lewej: Brandon McNulty, Mikkel Bjerg oraz Corentin Ermenault

W kategorii orlików (do lat 23) najmniejszych szans rywalom nie dał Mikkel Bjerg. Reprezentant Danii liczącą 37,2 km trasę pokonał w 47 minut i 6 sekund. Żaden z rywali nie potrafił utrzymać jego tempa, dzięki czemu Duńczyk sięgnął po upragniony złoty medal.

Szyki próbował pokrzyżować mu Nielson Powless. Początkowo starał się zagrozić Bjergowi, ale z każdym kolejnym kilometrem jego tempo słabło. W dodatku na najtrudniejszym podjeździe spadł mu łańcuch. Amerykanin chciał sam naprawić swój rower, ale poskutkowało to uderzeniem w barierkę i upadkiem. Marzenia o medalu prysły niczym bańka mydlana.

Na drugim miejscu rywalizację ukończył inny Amerykanin, Brandon McNulty. Do zwycięzcy stracił on blisko minutę i sześć sekund. Po brąz sięgnął Francuz Corentin Ermenault  (strata minuty i 16 sekund).

Najlepszy z Polaków, Piotr Brożyna, sklasyfikowany został na 23. miejscu. Jego strata do Bjerga wyniosła 2 minuty i 46 sekund. Nieznacznie wolniejszy na mecie był Szymon Sajnok, który zajął 24. lokatę.