MŚ 2017 w kolarstwie: złoto dla drużyny Team Sunweb. Grupa Michała Kwiatkowskiego z brązem

Niemiecka grupa Team Sunweb wywalczyła złoty medal w jeździe drużynowej na czas w trakcie mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w norweskim Bergen. Ekipa Team Sky, której zawodnikiem jest Polak Michał Kwiatkowski, zdobyła brązowy krążek.

Tomasz Rosiński
Kolarze grupy Sunweb podczas MŚ w Bergen PAP/EPA / Cornelius Poppe / Kolarze grupy Sunweb podczas MŚ w Bergen
Tytułu mistrza świata w drużynówce broniła ekipa Etixx-Quick Step, która przed rokiem w Doha wyprzedziła BMC Racing Team i Orica-BikeExchange.

W niedzielę w Bergen Polskę reprezentowała drużyna CCC Sprandi Polkowice, która przystępowała do rywalizacji w składzie: Marcin Białobłocki, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Mateusz Taciak, Jan Tratnik i Jonas Koch.

Chrapkę na medal MŚ z Team Sky miał jeden z najlepszych polskich kolarzy, a mianowicie Michał Kwiatkowski. Również na dobry wynik liczyła grupa Bora-Hansgrohe z Maciejem Bodnarem w składzie.

Zawodnicy startujący w Norwegii w jeździe drużynowej na czas mieli do pokonania trasę o długości 42,5 km.

Zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się kolarze Team Sunweb z Tomem Dumoulinem na czele, którzy o 8,29 sek. wyprzedzili BMC Racing Team i o 22,35 sek. Team Sky (Kwiatkowski).

CCC Sprandi Polkowice zajęło dość dobre 8. miejsce, natomiast ekipa Bora-Hansgrohe (Bodnar) uplasowała się na 10. lokacie.

Wyniki jazdy drużynowej na czas podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym Bergen 2017: