Raimondas Rumsas junior przyłapany na dopingu

W organizmie kolarza Raimondasa Rumsasa juniora wykryto niedozwolone środki i został on zawieszony. To dalszy ciąg związków tej litewskiej rodziny z dopingiem. W maju tego roku zmarł jego brat Linas, do czego miał przyczynić się ich ojciec.

Tomasz Skrzypczyński
Kolarskie mistrzostwa świata w Bergen, wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn PAP/EPA / CORNELIUS POPPE / Kolarskie mistrzostwa świata w Bergen, wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn

Krew Raimondasa Rumsasa została pobrana 4 września. Jak informuje CODI (Włoski Komitet Olimpijski) u litewskiego kolarza znaleziono peptyd GHRP-6, który wpływa na produkcję przez organizm hormonu wzrostu.

23-letni zawodnik został natychmiastowo zawieszony przez Włoską Agencję Antydopingową.

Dodajmy, że tę samą substancję znaleziono w tym roku u Samuela Sancheza, Stefano Pirazziego i Nikoli Ruffoniego.

Raimondas Rumsas junior jest synem Raimondasa Rumsasa, zwycięzcy Tour de France z 2002 roku, który później został zawieszony za branie środków dopingujących. W 2006 roku był zamieszany w przewożenie do Francji leków, które mogły być użyte jako doping.

W maju tego roku zmarł nagle drugi syn Rumsasa, Linas, który również był kolarzem. Głównym podejrzanym o przyczynienie się do jego śmierci jest właśnie jego ojciec. Włoska prokuratura nie wyklucza, że to on podawał mu zakazane środki, które znaleziono w ich domu we włoskiej miejscowości Lukka.

Czy wierzysz w niewinność litewskiego kolarza?