WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PZKol potwierdza: CCC nie będzie dłużej sponsorem głównym kolarzy

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o wycofaniu się firmy CCC ze sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego. PZKol zamieścił oficjalne pismo na swojej stronie internetowej.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski

- W związku z utratą zaufania do Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego przez spółkę CCC uprzejmie informujemy, że wycofujemy się ze sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego w trybie natychmiastowym - takie pismo otrzymaliśmy w środę 8 listopada.

Do końca grudnia PZKol musi usunąć logotypy, znaki i wszelkie informacje o CCC ze strony internetowej, folderów promocyjnych, a także wszelkich kanałów. Branding CCC ma zniknąć także ze strojów reprezentacji oraz z autobusu, samochodów.

W odpowiedzi na rewelacje od CCC, PZKol opublikował swój komunikat, potwierdzając doniesienia o zakończeniu współpracy. Powodem miał być brak akceptacji nowych warunków.

To duży cios dla Polskiego Związku Kolarskiego, CCC od lat było jednym z największych sponsorów polskiego kolarstwa, pomagając finansować reprezentacje, ale także wszelkie inicjatywy związane z dyscypliną.

ZOBACZ WIDEO Artur Boruc: Cieszę się z tego, co osiągnąłem i niczego nie żałuję

Treść komunikatu

Polski Związek Kolarski informuje, że z końcem 2017 roku zaprzestaje współpracę ze Sponsorem Głównym CCC S.A. na wniosek Sponsora.

W związku z zawarciem umowy z PKN Orlen S.A. jako Sponsorem Strategicznym Polskiego Związku Kolarskiego oraz Sponsorem Technicznym OTCF S.A. do końca 2020 roku (igrzyska olimpijskie w Tokio), CCC S.A. nie zaakceptowało nowych warunków współpracy z PZKol.

O zmianie Sponsora Głównego w miejsce CCC S.A. PZKol poinformuje na konferencji wspólnej ze sponsorem we właściwym czasie.

Polecamy:
2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland - KUP BILETY >>>

Czy wycofanie się CCC jest dużym ciosem dla PZKol?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
pzkol.pl

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Przemo12 0
  Oby Bańka zagroził wycofaniem Orlenu ze sponsorowania, zanim "król pr" wszystko rozpieprzy.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • mark83 0
  Nie dziwie się. Sam bym złamanego grosza przez żaden związek nie przepuścił czy ręce prezesów wygodnisiów. Jak już sam odwiedził kluby czy zawodników kadrowych zrobił pomiary wybadał co trzeba i dał sprzęt, odżywki, wspomógł stypendiami. itd. A w szczególności tych młodych którzy cieszą się małymi rzeczami.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)