KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Oficjalnie: Dariusz Banaszek zostaje na stanowisku prezesa PZKol

Nie było zaskoczenia. Dariusz Banaszek pozostanie na stanowisku prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Tak zdecydowali delegaci na Nadzwyczajnym Zjeździe.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Dariusz Banaszek, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Pruszkowie Newspix / Rafał Oleksiewicz/PressFocus / Dariusz Banaszek, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Pruszkowie

Dariusz Banaszek zostaje na stanowisku prezesa PZKol. W piątek tylko 16 delegatów było za jego odwołaniem. Z kolei 48 osób było przeciwko takiemu rozwiązaniu. Od głosu wstrzymało się pięciu delegatów.

 - Nie zawiodę was, zapewniam. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Warto było przejść to wszystko, zdjęliśmy maski i jesteśmy czyści. Ludzie, kocham was. Nigdy wam tego nie zapomnę - zwrócił się do swoich zwolenników Banaszek.

Kwestia pozostania Dariusza Banaszka na stanowisku prezesa Polskiego Związku Kolarskiego pojawiła się po wybuchu afery obyczajowej w listopadzie.

Wówczas członek zarządu Paweł Kosmala wyznał w rozmowie z WP SportoweFakty, że w polskim kolarstwie dochodzi do skandalicznych praktyk. Jeden z trenerów miał dopuszczać się seksu z zawodniczkami, zastraszania, a nawet gwałtu. Po publikacji materiału minister sportu Witold Bańka wyzwał do ustąpienia członków zarządu PZKol, w tym prezesa.

Mimo że ośmiu z dziewięciu członków ustąpiło, nie zrobił tego Banaszek, który odpowiedział ministrowi, że nie ma zamiaru tego robić przed 22 grudnia. Zapowiedział, że może go do tego zmusić jedynie negatywna weryfikacja delegatów.

Afera w związku spowodowała, że związek nie tylko stracił sponsorów, ale w przyszłym roku ma także stracić dofinansowanie z ministerstwa.

ZOBACZ WIDEO: Czesław Lang: Musimy rozwiązać zarząd i wybrać nowych ludzi. Naszymi problemami interesują się za granicą

Czy Dariusz Banaszek powinien pozostać na stanowisku prezesa PZKol?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×