KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Niepokojące wieści "La Gazzetta dello Sport". Rafał Majka przyjmował testosteron?

Włoskie media piszą o oskarżeniach dopingowych w Altopacku. Pojawiają się również niepokojące doniesienia wobec Rafała Majki. - Kiedy był trenowany przez Fredianiego, przyjmował testosteron - miał powiedzieć menedżer zespołu Andrea Del Nista.
Karol Borawski
Karol Borawski
Rafał Majka East News / AFP / Na zdjęciu: Rafał Majka

Dyrektor sportowy oraz członkowie ekipy Altopack Eppel zostali zatrzymani przez policję. Ciążą na nich zarzuty natury dopingowej.

W sprawie są również polskie wątki. W toku śledztwa ujawniono, że menedżer włoskiej ekipy Andrea Del Nista miał przyznać, że Rafał Majka przyjmował testosteron.

Śledztwo dotyczce włoskiego zespołu wszczęto po śmierci 21-letniego Linasa Rumsasa. W wyniku policyjnych nalotów aresztowano sześć osób, między innymi właściciela zespołu Lucę Franceschiego, dyrektora sportowego Elso Fredianiego, lekarza Andreę Bianchiego i trenera Michela Biolę. Mieli oni dostarczać środków dopingujących młodym kolarzom.

Zajmujący się tą sprawą prokurator ma 114 stron materiału dowodowego. Znajdują się w nim między innymi stenogramy z nagrań zatrzymanych osób.

Luca Fransceschi miał nakłaniać do przyjmowania dopingu polskiego kolarza Gracjana Szeląga, a także Linasa Rumsasa. Polak opierał się prośbom, o czym jest informacja w materiale dowodowym. Po rozmowach z kolegami miał zmienić zdanie.

Pojawia się również wątek Rafała Majki. Andrea Del Nista miał przyznać (tak wynika z zapisu podsłuchu, który mu założono), że reprezentant Polski, występujący obecnie w ekipie Bora Hansgrohe, przyjmował testosteron.

"Kiedy Majka był trenowany przez Fredianiego, przyjmował testosteron, a później wyrzucał opakowania do ogródka Tomei. Del Nista powiedział, że zmienił się kształt szczęki Majki, od przyjmowania testosteronu stała się ona bardziej kwadratowa" - czytamy we włoskich mediach.

Rafał Majka przed kilkoma laty przyznał, że Elso Fredianiego zalicza do grona ulubionych trenerów. Nad polskim medalistą igrzysk olimpijskich zaczęły się zbierać ciemne chmury. 

ZOBACZ WIDEO Witold Bańka: Gdybym traktował prezesa Banaszka poważnie, wytoczyłbym mu proces

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
La Gazzetta dello Sport, sportfair.it
Komentarze (24)
 • AdamPiła Zgłoś komentarz
  Kolarstwo i podnoszenie ciężarów to chyba najbardziej "zdopingowane" sporty . Więc wcale się nie zdziwie jeśli to co piszą o Majce okaże się prawda . Chcesz się liczyć w stawce musisz
  Czytaj całość
  się koksowac -taka prawda niestety .
  • legos Zgłoś komentarz
   Nikt przy zdrowych zmysłach nie zastanawia się, czy zawodowy kolarz z sukcesami bierze doping, tylko co bierze i jak unika złapania. Na takim poziomie, w takim sporcie nie da się niczego
   Czytaj całość
   wygrać bez dopingu i tylko kretyn w to uwierzy, smutne ale prawdziwe.
   • Jokoo Zgłoś komentarz
    Brak kluczowej informacji, kiedy to się niby działo?
    • atenaneta Zgłoś komentarz
     i to oczywiście było wczoraj (w sensie że ten doping brał ) a on (Andrea Del Nista) miał rączki i nóżki połamane , szczękę zadrutowaną i amnezję i dlatego o tym nie doniósł
     Czytaj całość
     wcześniej
     • Sławomir Słomiński Zgłoś komentarz
      To że wszyscy którzy chcą się liczyć na podium biorą to oczywiste, pytanie tylko kto nie bierze, spójrzmy na ostatnią olimpiadę letnią gdzie w biegach z kobietami stawały(stawali??)
      Czytaj całość
      biegaczki na dopingu genetycznym , wywołało to sporo kontrowersji bo jak nazwać faceta bez genitalii startującego razem z kobietami?
      • Jan Dietrich Zgłoś komentarz
       Nigdy nie wyeliminuje się dopingu.Na olimpiadzie prawie wszystkie biegaczki i biegacze to astmatycy co biorą środki które im pomagają a zdrowe zawodniczki z nimi nie mają szans.Powinno
       Czytaj całość
       się zlikwidować kontrole dopingowe i wprowadzić pełną dowolność.Chce ktoś żyć krótko i dobrze to jego sprawa.Wszystkich przypadków się nigdy nie wykryje.
       • zbyszko64 Zgłoś komentarz
        zmierzyć szczękę ,jeśli kwadratowa zabrać medal olimpijski , rower też zabrać , niech chodzi piechotą
        • śmiechu82 Zgłoś komentarz
         Sport zawodowy to już nie sport.. federacje/kluby prześcigają się by szprycować swoich zawodników preparatami, które nie są na liście dopingowej i szukanie takich, które będą
         Czytaj całość
         niewykrywalne... by zawodnicy wygrywali i zdobywali medale dla danego kraju..
         • zbyszko64 Zgłoś komentarz
          ależ oczywiście , wystarczy spojrzeć , głowa normalnie kwadratowa !
          • miro-miro Zgłoś komentarz
           Przedewszystkim jada na viagrze. I to łykana w dużych ilościach..
           • iwi997 Zgłoś komentarz
            Ale oni mają na to jakieś dowody czy tylko zeznania, które równie dobrze mogą być pomówieniami?
            • buum DMP2016 Zgłoś komentarz
             Przecież kolarstwo = doping !!! Rozwiązać te dziadostwo.
             • R Nagórski Zgłoś komentarz
              ...no i co teraz??? nawoływanie o wykluczenie polskich ekip??? jak to było w przypadku zawodników Rosji???...
              Zobacz więcej komentarzy (6)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×