Tiesj Benoot wygrał Strade Bianche 2018. Michał Kwiatkowski trzydziesty

Tiesj Benoot wygrał zaliczany do cyklu UCI World Tour klasyk Strade Bianche o długości 184 kilometrów. Trzydzieste miejsce zajął Michał Kwiatkowski.

Piotr Ziemka
kolarski peleton Getty Images / Chris Graythen / Na zdjęciu: kolarski peleton
15 kilometrów przed metą na czele znajdowało się trzech kolarzy: Belgowie Tiesj Benoot (Lotto Soudal) i Wout van Aert (Verandas Willems), a także Francuz Romain Bardet (AG2R). Gdy do zakończenia rywalizacji pozostawało 12 km zaatakował Benoot. Belg z grupy Lotto-Soudal powiększył później przewagę nad rywalami i zwyciężył z czasem 5:03.33. Jako drugi metę w Sienie minął Bardet. Francuz stracił do zwycięzcy 39 sekund. Van Aert zakończył zmagania 59 sekund po triumfatorze.

W wyścigu uczestniczyło sześciu Polaków: Michał KwiatkowskiŁukasz Wiśniowski, Michał Gołaś, Maciej Bodnar, Tomasz Marczyński oraz Przemysław Niemiec. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Kwiatkowski. Zwycięzca Strade Bianche 2014 i 2017 był trzydziesty.

Czy Benoot wygra etap wielkiego touru w 2018 roku?