Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Thibaut Pinot nie ukończył Giro d'Italia. Wycieńczony Francuz trafił do szpitala

Na dwa etapy przed zakończeniem Giro d'Italia Thibaut Pinot był blisko wywalczenia miejsca na podium. Jednak z powodu wycieńczenia organizmu nie ukończył wyścigu. Francuz został odwieziony do szpitala.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Thibaut Pinot Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Thibaut Pinot
Piątkowy etap Giro d'Italia był kluczowy dla losów wyścigu. Zwyciężył go Christopher Froome i dzięki temu został jego liderem. Z dobrej strony pokazał się wówczas Thibaut Pinot, który w klasyfikacji generalnej przesunął się na trzecią lokatę. Francuz nie utrzymał jednak wysokiego miejsca. Na kolejnym etapie stracił 45 minut do zwycięzcy, a ostatniego dnia włoskiego klasyka nie stanął na starcie.

Stan zdrowia Pinota był na tyle zły, że kolarz trafił do szpitala. Był bardzo odwoniony i miał wysoką gorączkę. To uniemożliwiło dalszą rywalizację. Lekarze zespołu Groupama-FDJ nie chcieli ryzykować pogorszenia się stanu lidera i zdecydowali się na wycofanie go z wyścigu.

- Był na skraju wycieńczenia, przekroczył swój limit. Nie widzieliśmy go w kamerach, ale był bardzo zmęczony. Kiedy przyjechał do hotelu, aż się przestraszyliśmy i wezwaliśmy karetkę. Thibaut został na noc na obserwacji, w jego stanie nie ma mowy o jeździe na rowerze - przyznał lekarz Martial Gayant, cytowany przez serwis naszosie.pl.

Koledzy z zespołu byli pod wrażeniem waleczności Pinota i w pełni zrozumieli sytuację. - Pojechał ponad swój limit w tym tygodniu. Jak ciało mówi "stop", to nie możesz przekraczać granic bez końca. To był straszny widok, ale mamy do niego wielki szacunek, że ukończył ten etap. Był w agonii - powiedział Jeremy Roy.

ZOBACZ WIDEO Horngacher uchyla rąbka tajemnicy. "Mamy lepszy system analizowania skoków"
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
naszosie.pl
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×