Criterium du Dauphine: Pello Bilbao wygrał 6. etap, Geraint Thomas nadal liderem

Pello Bilbao wygrał szósty etap siedemdziesiątej edycji wyścigu Criterium du Dauphine. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Geraint Thomas.

Piotr Ziemka
kolarski peleton Getty Images / Chris Graythen / Na zdjęciu: kolarski peleton
Na trasie szóstego odcinka Criterium du Dauphine 2018 znalazły się dwie premie z kategorią HC: Montee de Bisanne oraz Col du Pre. Najlepszy na obu tych podjazdach okazał się Dario Cataldo, który powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji górskiej. Dwie kolejne premie wygrał inny zawodnik zespołu Astana - Pello Bilbao. Hiszpan najpierw był pierwszy na wspinaczce drugiej kategorii, z której do mety pozostawało 38 kilometrów.

Bilbao zachował prowadzenie i jako pierwszy minął też metę - umiejscowioną na szczycie podjazdu pierwszej kategorii La Rosiere Espace San Bernardo o średnim nachyleniu 5,8 procent, długości 17,6 kilometra.

21 sekund po Hiszpanie ukończył etap jadący w żółtej koszulce lidera klasyfikacji generalnej Geraint Thomas. Natomiast 23 sekundy do zwycięzcy stracili Daniel Martin oraz Romain Bardet.

Na 68. pozycji został sklasyfikowany Tomasz Marczyński. 92. lokatę zajął Michał Kwiatkowski.

Z szóstego miejsca na drugie w klasyfikacji generalnej awansował Adam Yates, a z siódmego na trzecie - Bardet. Natomiast z drugiej pozycji na piątą spadł Damiano Caruso.