Kolejna gwiazda bliska startu w Tour de Pologne 2018!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Simon Yates
Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Simon Yates
zdjęcie autora artykułu

Simon Yates, który był blisko triumfu w tegorocznej edycji Giro d'Italia, najprawdopodobniej wystartuje w Tour de Pologne 2018! Brytyjczyk z grupy Mitchelton-Scott znalazł się na wstępnej liście startowej polskiego wyścigu.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=67504]

Simon Yates[/tag] zasłynął w tym roku swoją postawą na Giro d'Italia. Młody Brytyjczyk wygrał aż trzy etapy włoskiego wyścigu i był o krok od wygrania całych zawodów. Na dwóch kluczowych etapach Giro, osłabł jednak wyraźnie i marzenia o triumfie w całej rywalizacji musiał odłożyć co najmniej na kolejny rok. Ostatecznie w Giro 2018 triumfował Christopher Froome.

W 2013 roku Yates został mistrzem świata w kolarstwie torowym w wyścigu punktowym. Później przeniósł się na tor. Pierwszy duży sukces w tej drugiej specjalności odniósł w 2016 roku, gdy wygrał etap Vuelta a Espana. Kilka miesięcy później był już najlepszy w klasyfikacji młodzieżowej Tour de France 2017 i 7. w całym wyścigu.

Jeśli 25-latek, rzeczywiście wystartuje w tegorocznej edycji Tour de Pologne, będzie jednym z faworytów do zwycięstwa. Groźnym rywalem dla niego powinien być między innymi Thibaut Pinot z FDJ, który oficjalnie potwierdził swój start w Polsce.

Tour de Pologne 2018 odbędzie się od 4 do 10 sierpnia 2018.

ZOBACZ WIDEO Mundial w Katarze wyznaczy nowe trendy? "Gwarantuję, że to będzie unikalny turniej"

Źródło artykułu: