Michał Kwiatkowski pojedzie w Tour de Pologne. "Wracam do domu" - napisał

Były mistrz świata, zwycięzca Milan-San Remo, triumfator wielu znanych klasyków i jeden z najważniejszych pomocników grupy Sky choćby podczas ostatniego Tour de France ogłosił, że pojedzie w największym wyścigu kolarskim w naszym kraju.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Michał Kwiatkowski powalczy o triumf w klasyfikacji generalnej TdP Getty Images / Michał Kwiatkowski powalczy o triumf w klasyfikacji generalnej TdP.
Jeszcze do końca nie umilkły echa Tour de France, który zakończył się w ostatnią niedzielę (29 lipca) w Paryżu, a już oczy kolarskich kibiców skierowane są na rozpoczynający się 4 sierpnia Tour de Pologne. Tym razem Czesławowi Langowi, który jest dyrektorem i organizatorem tego największego wyścigu w naszym kraju udało się zebrać wyjątkowo mocną obsadę. Nic dziwnego. Wyścig Dookoła Polski jest traktowany przez wielu kolarzy jako najważniejszy test przed Vueltą a Espana.

Thibaut Pinot, Fabio Aru, Simon Yates czy zeszłoroczny triumfator (wygrał o dwie sekundy przed Rafałem Majką) Dylan Teuns - to tylko kilku najmocniejszych kandydatów do końcowego triumfu. Na pięć dni przed startem swój udział potwierdził kolejny faworyt - Michał Kwiatkowski.

Kiedy rozmawialiśmy z byłym mistrzem świata w maju - przy okazji wyścigu dla amatorów, który sam organizuje w Toruniu - jeszcze nie wiedział, czy pojedzie w TdP. - Bardzo bym chciał, ale to zależy od wielu czynników - mówił. - Choćby tego, jak się będę czuł po TdF.

Najwidoczniej czuje się doskonale, bowiem ogłosił oficjalnie na TT.

"Wielkie wspomnienia, szansa na rytm startowy przez kolejny tydzień z moimi fanami. Wracam do domu" - napisał "Kwiato".

Przypomnijmy, że Kwiatkowski nigdy nie wygrał TdP. W 2012 zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej przegrywając zaledwie o pięć sekund z Włochem - Moreno Moserem. Tegoroczna edycja TdP składa się z siedmiu etapów (trzech płaskich, trzech górskich i jednego pagórkowatego). Peleton odwiedzi m.in. Kraków, Katowice, Bielsko-Białą, Szczyrk, Zakopane czy Bukowinę Tatrzańską.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 86. Miłka Raulin: Korona Ziemi jest koszmarnie droga, koszty przekroczyły 0,5 mln zł [1/4]
Czy Michał Kwiatkowski wygra Tour de Pologne 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×