Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Nieusatysfakcjonowany Basso - komentarze po 15. etapie Giro

- Jedyną dobrą rzeczą była moja ładna akcja, nawet, jeśli nie jestem do końca usatysfakcjonowany jej rezultatem. Zrobiłem tyle, ile mogłem - przyznał po piętnastym etapie Giro d'Italia Ivan Basso (Liquigas), wciąż tracący w klasyfikacji generalnej ponad trzy minuty do lidera, Denisa Mienszowa (Rabobank).

Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak

Tylko Stefano Garzelli (Acqua&Sapone) odpowiedział na trzeci atak Basso na podjeździe Casale. - Kiedy nasza przewaga spadła do 40 s, zdecydowaliśmy o wycofaniu się z odjazdu - powiedział zwycięzca Giro edycji 2000. - Okrutny dzień, upał dał się we znaki. Zmęczenie jeszcze odczujemy po dwóch kolejnych trudnych etapach - ocenił najlepszy zawodnik klasyfikacji górskiej.

Po wrażeniem akcji Basso był Danilo Di Luca, wicelider Giro. - Basso zainicjował piękny atak i zasługuje na komplementy. Każdy jednak spoza czołowej trójki musi starać się o takie akcje. Wniosek jest taki, że Mienszow powinien być bardzo mocny, bo nawet ja próbowałem atakować, ale nie mogłem wiele wobec niego zrobić - powiedział zwycięzca Giro sprzed dwóch lat, dziś przewodzący klasyfikacji punktowej.

Jego z kolei komplementował obecny lider, Mienszow. - Danilo pozostaje najniebezpieczniejszy, ale też [Levi] Leipheimer i [Franco] Pellizotti muszą być pilnowani. Jutro [w poniedziałek] będzie bardzo ważny dzień - przyznał Rosjanin.

Ledwie kilka kilometrów od Faenzy mieszka niedzielny zwycięzca, Leonardo Bertagnolli, którego na mecie powitała ubrana... na różowo Elisabetta, małżonka. - Wygrałem w domu, nie mogłem prosić o więcej - powiedział. - W końcówce, po 134 km ucieczki, bałem się, że nie wytrwam, a o zwycięstwo będę mógł powalczyć najwyżej w sprincie - przyznał.

Szmyd walczy z kołami

Po piętnastym etapie w studiu programu Processo alla tappa telewizji Rai gościł Sylwester Szmyd (Liquigas), "specjalny" pomocnik Basso i Pellizottiego, który dotarł na metę na 70. pozycji w grupie, która straciła prawie 18 min.

- Jak to powiedział dyrektor: z etapu byle jakiego, zrobiliśmy prawdziwy etap Giro - napisał bydgoszczanin na swojej stronie internetowej. - Ja trochę mniej, walczyłem z kołami i hamulcami na zjeździe i dałem spokój jeszcze przed Casale - przyznał.

Szmyd zdradził, że nie zmęczył się przed poniedziałkową wspinaczką na Monte Petrano. Jego uwagę zwraca Mienszow. - Widziałem jak wygrywał dwukrotnie Vueltę. Gdy jest przygotowany i nie ma gorszych dni, to nie mamy na co liczyć. Walczyć będziemy jednak do końca - podsumował.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
La Gazzetta dello Sport / sylwesterszmyd.blogspot.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×