Szymon Sajnok 5. na etapie Tour of Turkey. Przemysław Niemiec zakończył karierę

Szymon Sajnok zajął piąte miejsce na szóstym odcinku zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu Tour of Turkey. Był to ostatni etap w zawodowej karierze Przemysława Niemca.

Piotr Ziemka
Przemysław Niemiec Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Przemysław Niemiec
Przed startem ostatniego etapu pożegnany został Przemysław Niemiec. Organizatorzy wyścigu wręczyli mu między innymi kwiaty. 38-letni kolarz zespołu UAE Emirates zakończył karierę. W tej edycji zmagań dookoła Turcji uczestniczyło dziewięciu Polaków. Najlepsze rezultaty z nich osiągnął Szymon Sajnok. W sobotę mistrz świata w torowym wieloboju zajął siódmą lokatę. Jeszcze wyżej znalazł się dzień później. Minął metę w Stambule jako piąty.

Siódme etapowe zwycięstwo w Tour of Turkey odniósł Sam Bennett. W 2017 roku wygrał cztery odcinki, a w 2018 r. pokonał rywali trzykrotnie. Irlandczyk zwykle triumfował po finiszu z peletonu. Tym razem zaatakował na 1500 metrów przed metą i zachował prowadzenie.

Przed niedzielnym odcinkiem liderem klasyfikacji generalnej był Aleksiej Łucenko. Sześć sekund straty do niego miał Eduard Prades. Hiszpan zajął na szóstym etapie drugie miejsce, uzyskał sześć sekund bonifikaty i zakończył wyścig z tym samym czasem łącznym, co Kazach z Astany. W tej sytuacji zwycięzcę klasyfikacji końcowej wyłoniły miejsca na etapach. Lepszą sumę miał Prades i to on stanął na najwyższym stopniu podium.

W "generalce" najwyżej z Polaków znalazł się Piotr Brożyna, którego sklasyfikowano na trzydziestej pozycji. 44. był Paweł Cieślik, 88. Michał Paluta, 92. Sajnok, 94. Kamil Gradek, 104. Maciej Bodnar, 112. Przemysław Kasperkiewicz, 116. Paweł Bernas, a 125. Niemiec.

Czy Sam Bennett wygra etap wielkiego touru w 2019 roku?