WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Ryszard Szurkowski: Czaszkę poskładano mi praktycznie z puzzli

Ryszard Szurkowski dochodzi do zdrowia po wypadku podczas wyścigu kolarskiego w Kolonii. Przyznał, że lekarze "poskładali mu czaszkę praktycznie z puzzli".
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Newspix / Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / Na zdjęciu: Ryszard Szurkowski

- Czaszkę poskładano mi praktycznie z puzzli. Nos - w kawałkach, szczęka górna – w kawałkach, czoło zmiażdżone, podobnie policzki... Potem przez trzy tygodnie leżałem w klinice i nie poczułem żadnego bólu. Teraz dużo ćwiczę. Rano mam trzy jednostki treningowe po 30 minut. Najtrudniej o równowagę i pionizację. Organizm, jak u niemowlęcia, na początku nie trzyma głowy, nie siedzi, a po pół roku zaczyna siedzieć, a po roku zaczyna chodzić. Mięśnie są bardzo ciężkie, jak nie do ruszenia - powiedział Ryszard Szurkowski w rozmowie z Sebastianem Parfjanowiczem z TVP Sport.

Mistrz świata z 1973 roku przyznał, że widać postępy w rehabilitacji, ale są one powolne. Lekarze ostrzegają go, że nie ma co liczyć na przyśpieszenie tego procesu i musi wykazać się cierpliwością. W tym tygodniu opuści ośrodek, w którym się obecnie leczy i przeniesie do kolejnego.

Szurkowski wraca jeszcze myślami do wypadku. Przyznaje, że doszło do niego kilka kilometrów przed metą. - Kraksa, jakich wiele w wyścigach kolarskich - mówi. Skutki były jednak bardzo poważne. Szurkowski powiedział, że dopiero w karetce zdał sobie z tego sprawę. Pamięta jeszcze jak rozcinano mu strój i "potem obraz uciekł".

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
TVP Sport

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×