WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Gwiazdy wsparły Szurkowskiego. Licytacja pamiątek zakończona sukcesem

Słuchacze Polskiego Radia byli bardzo hojni podczas licytacji pamiątek na rzecz Ryszarda Szurkowskiego. Najdrożej sprzedała się koszulka Rafała Sonika, a ostatecznie zebrano ponad 47 tysięcy złotych.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Newspix / Damian Burzykowski / Na zdjęciu: Ryszard Szurkowski

Ryszard Szurkowski walczy o powrót do zdrowia po wypadku, do którego doszło w czerwcu tego roku. Kraksa rowerowa skończyła się poważnymi obrażeniami kręgosłupa i twarzy. Słynny kolarz cały czas przechodzi rehabilitację, dzięki której zaczął już ruszać rękami i zaczynają pracować mięśnie nóg.

Leczenie jednak wymaga dużych nakładów finansowych. Dlatego organizowane są przeróżne akcje. Polskie Radio postanowiło zorganizować licytację, na którą przedmioty przekazały największe gwiazdy polskiego sportu.

Największym zainteresowaniem cieszyła się koszulka Rafała Sonika z autografem, która została sprzedana za 9 tys. zł. Drugim najcenniejszym przedmiotem była koszulka Roberta Lewandowskiego z podpisem, za którą darczyńca zapłacił 7 tys. zł. Z kolei rękawice z gali KSW 46 z autografami Mameda Chalidowa i Tomasza Narkuna sprzedały się za 6,5 tys. zł.
To oczywiście tylko część wszystkich licytowanych przedmiotów. Akcja zakończyła się dużym sukcesem, bo ostatecznie zebrano 47,4 tys. zł. Cała kwota trafi na konto fundacji "Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990”, która zbiera środki na leczenie byłego mistrza świata w kolarstwie.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Imponująca technika młodych piłkarzy Barcelony. Wśród nich jest Polak

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Polskie Radio

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×