"Dajmy La Primaverze kolejną próbę". Michał Kwiatkowski pojedzie w Mediolan-San Remo 2019

Michał Kwiatkowski wprawdzie nie miał w planach startu w 110. edycji wyścigu kolarskiego Mediolan-San Remo, ale ostatecznie Polak poprowadzi zespół Team Sky.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Michał Kwiatkowski Newspix / Nikoff / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski

Michał Kwiatkowski zmienił plany startowe i w sobotę (23 marca) pojawi się na trasie wyścigu kolarskiego Mediolan-San Remo (o długości 291 km z Mediolanu do San Remo). Impreza jest częścią UCI World Tour 2019.

"Dajmy La Primaverze kolejną próbę" - napisał polski kolarz na Twitterze, informując o swoim występie.


Oprócz 28-letniego Kwiatkowskiego w ekipie Team Sky podczas 110. edycji wyścigu zaprezentują się: Michał Gołaś, Owain Doull, Filippo Ganna, Tao Geoghegan Hart, Salvatore Puccio i Luke Rowe.

ZOBACZ: Kwiatkowski i spółka pojadą w barwach Team Ineos. Gigant petrochemiczny kupił grupę Team Sky >>

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2014 r. zajął w "Primaverze" 11. miejsce. Rok wcześniej (w 2017 r.) Polak wygrał jeden z pięciu Monumentów (najważniejszych wyścigów jednodniowych w kolarstwie szosowym).

Kilka dni temu "Kwiato" zasygnalizował wysoką formę podczas 77. edycji wyścigu Paryż-Nicea. Ukończył imprezę na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej i był najlepszy w klasyfikacji punktowej - więcej TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Czy sportowcy sprawdzają się w polityce? "To są ogromne pieniądze"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×